Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi
Çevre Bakanı niçin istifa etti?
Ak Parti Gebze toplanıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kaos- Piyonlar ve patronlar!

Adalet Bora
22.04.2019 / 00:00


Dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı tek kelimeyle kardeş kavgası oyunun yeniden başlatılma gongudur.. 

Neden mi?

Bu saldırıdan kimin kazançlı çıktığına bakarsanız anlarsınız?

Bundan kim kazançlı çıkıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan mı? Hayır

Ak Parti mi? Hayır

Devlet mi? Hayır

İçişleri Bakanı mı? Hayır

Savunma Bakanı mı? Hayır

Millet mi ? Hayır!

Hedef Kılıçdaroğlu'nu yıkmak mı? Hayır..
 Hedef bu ülke.. Hedef iktidar, hedef devlet, hedef milletin arasına nifak tohumları ekip, kargaşa ve kaostan faydalanıp topla tüfekle yapamadıklarını  yapmak!

O halde bunu oh olsun diye küçük egolarımıza kurban edilecek bir güzelim ülkenin olduğunu göremeyecek kadar körleştik mi? Yeniden bu ülkenin karanlıklara gömülmesi için tüm kirli ellerin karanlıkta ıslık çalmasına alkış tutmak mı? .. Buna alkış tutan, Oh olsun Kılıçdaroğlu dayak yedi diyen  herkes de işte bu karanlık oyunun piyonu olma yolundadır.. Zaten böyle başlatılıyor bir ülkenin iç savaşa, kardeş kavgasına götürülmesi.. Sen büyük oyunu göremez, kurbağa deresinde larvalarla uğraşırken onlar çoktan memleketin her yerine dinamitler yerleştirmeye, kan, kin, nefret ve nihayetinde kardeşi kardeşe düşman edip istedikleri zaferi kazanmaya başlarlar

BİZ CAMBAZA BAKARKEN!

Bu ülke yeniden kardeş kavgasına sürüklenmek isteniyor. Bunu görmemek aptallıktır.. Bakın ortada HDP yok, ortada PKK'nın bayraktarlığını yapanlar yok. Ortada FETÖ yok.. Ortada YPG'si osu busu yok.. Ortada ne var; Kılıçdaroğlu'na yumruk atan, götürüldüğü evi yakın, yıkın diye talimatlar verenler var.. Kim bunlar? Bunlar ortada olmayanların piyonları ve provaktörleri..İşte böyle başlatılıyor kardeş kavgası.. İşte böyle başlatılıyor iç savaş.. Bunu en yakın zamanda yaşayan ve halen tüm canlı tanıkları olan bir ülkede bu oyuna bir daha geliyorsak, işte o zaman aptallığın bakiliğinden sözedebiliriz..

Çünkü bu ülkenin belini bükmek isteyenlerin her dönem yaptığı ve mutlak başarıya ulaştığı tek yol ve en kesin sonuçları aldıkları alan budur..Kardeş kavgası ve sonrasında iç savaş.. Sonra karşısına geçip purolarını tüttürüyorlar.. Bunu mu yaşamak istiyorsunuz? Bu ülke bunu mu yaşamalı? Bu ülkeye kurulan tuzağa körlükle mi koşulmalı?

Kılıçdaroğlu'nun dayak yemesi mi sizi rahatlatan? Bu mudur yani? Bir ülkenin yarınlarını karanlığa sürükleyenleri göremeyecek kadar kör olursanız Kılıçdaroğlu'nun yediği dayağa sevinip onların çoktan yakmaya niyetli olduğu ateşe ateş taşıyorsunuz demektir?

Dünü hatırlayın..

Donanmalarını istanbul'un boğazına demirleyip, Osmanlı'nın boğazına sarılıp boğmak istediklerinde de aynı oyun vardı.. Bugün de aynı oyun sahneleniyor ve ne yazık ki bu ülkenin içindeki ve dışındaki hainler yine aynı saftalar.. Gizliler, ortada yoklar, emir veriyorlar, yaptırıyorlar, sonra keyfini çıkarıyorlar..

Eğer tarihi hatırlamasanız, o tarih durmadan tekerrür eder.. O tarih durmadan sizin yüzünüze tokadı vurup durur ve siz arenadaki yenik boksör gibi durmadan kafanıza gözünüze yediğiniz yumruklarla sersemler ayakta duramaz hale gelir ve son yumrukla da nakavt olursunuz..

Açın tarihi bir kez daha okuyun.. İttilaf ve ittifak devletlerini de gözden geçirin.. Sonuca bir daha bakın.. Göreceksinizki dünden bugüne oyun aynı oyun.. Ama onlar her zaman oyunlarını kurarlar. Asıl olan bu ülkedeki piyonların kimler olduğu ve oyunu nasıl bizim başımıza geçirdiklerinde bakmak! Cambaza değil cambazı oraya çıkarana bak! Cambazı ve kuklayı oynatanları  görmediğimiz müddetçe biz daha çok bu oyunlara gelmeye devam edeceğiz öyle değil mi?

Bu yazi toplam 2052 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR