Millî Savunma Bakanlığından açıklama
Fox Tv'de deprem!
Kocaeli'nin pehlivanları gidiyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye'ye tuzak!

Cengiz Yücak
21.04.2019 / 00:00


 Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde bir grubun yumruklu tekmeli saldırısına uğradı. Çok sayıda saldırganın olduğu grup içinden bir kişi Kılıçdaroğlu'na yaklaşarak yumruk atarken, güvenlik kuvvetleri tarafından korumaya alınan Kılıçdaroğlu çevredeki bir evde yaklaşık iki saat tutulduktan sonra zırhlı bir araçla evden çıkarılarak CHP Genel Merkezi'ne getirildi...

Bu olay Türkiye'de infial oluşturup geniş yankı bulurken, iktidar ve muhalefet partilerinden kınama mesajları yayınladı..

Sonra ne oldu?

Saldırgan olduğu tespit edilen altı kişinin kimliği belirlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Valiliği olayın tüm yönleriyle araştırıldığını söyledi..

Dün yaşananlar bu..

Ve bugün sorumlulara düşen dün yaşananları sağlıklı değerlendirmektir..

Çünkü dün yaşananlar bir tuzaktı!

CHP ve lideri Kılıçdaroğlu'na tuzaktı..

Ak Parti ve lideri Erdoğan'a tuzaktı..

Türkiye'nin birliği ve beraberliğini yok ederek üniter yapısını bozmaya yönelik bir tuzaktı..


CHP ve Kılıçdaroğlu bu tuzağı farketti ve ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kazanmış olmanın sevincini yaşamak için İstanbul Maltepe'de toplanmış olan yüzbinlerce insanın prokove edilmemesi için Ekrem İmamoğlu arandı ve "Saldırı olayının insanları galeyana getirmemesi için sadece Belediye başkanı olarak İstanbul'a yapacağın hizmetlere yönelik bir konuşma yaptıktan sonra Genel Başkanın iyi olduğunu ve selamlarını söyledikten sonra herkesin sükunet içinde dağılmasını sağla" talimati verildi..

Ve Ekrem İmamoğlu'da aynen öyle yaptı..

CHP'lilerin sağduyulu yaklaşımı sayesinde belki de İstanbul'daki yüzbinlerce partilinin galeyana getirilmesi üzerinden amaçlanan büyük bir provakasyonun ve iç kargaşanın önüne geçilmiş oldu.. 

Şimdi sıra Ak Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile parti kurmaylarında..

2023 Genel seçimlerine daha 4 yıl 4 ay var ve o tarihe kadar hem Erdoğan Cumhurbaşkanı hem de Ak Parti iktidar. Dolayısı ile ülke içinde çıkacak bu tür iç kargaşa ve gerilimlerden en fazla zarar görecek olan kişi Recep Tayyip Erdoğan ve parti de Ak Partidir..

Bir iktidarın toplumsal gerilim ve iç kargaşaların yaşandığı bir yerde 4 yıl 4 ay iktidarda kalması mümkün mü?

Değil..

Mümkün diyenlere 12 Eylül 1980 öncesi yaşanan kardeş kavgalarına varan iç kutuplaşmanın, ülkeyi nasıl 12 Eylül 1980 Faşist darbesine mahkum bıraktığını hatırlatırım..

O Askeri Darbeden sonra Amerika'nın Beyaz Sarayındaki ABD kurmaylarının "Türkiye'de bizim çocuklar darbeyi başardı" diye nasıl ellerini ovuşturduklarını da hatırlatırım..

Nereden mi hatırlıyorum?

O dönemleri yaşamış ve o faşist darbenin mağduru olmuş bir üniversite öğrencisiydim de oradan..

Ve bugün özellikle son aylarda yaşanan siyasi süreci ve en son olarak dün meydana gelen korkunç saldırıyı akl-ı selim ile değerlendirdiğimde; birilerinin bir tezgah ve bir tuzak peşinde olduğunu görüyorum..

Görünen o ki; Birilerinin Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partinin Türkiye'nin başında 4 yıl 4 ay daha kalmasına tahammülü yok!

Ve o birileri 4 yıl 4 ayı daha kısa zaman çekerek Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partiyi iktidardan göndermek ya da alaşağı etmek niyetindeler..

Kim mi o birileri?

Türkiye'nin toprakları ve her türlü değerli varlıkları üzerinde kirli hesapları olan birileri..

Bunları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da çok iyi biliyordur, Devletin yönetim kademesindekilerde..

İşte bunun içindir ki şimdi sıra Ak Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan ile parti kurmaylarında;

Önce bu ülkede yaşayan herkesi ama herkesi en ufak bir ayrım yapmadan kucaklayın ve sonrasında da istihbaratıyla, yargısıyla, ordusuyla ve polisiyle birlikte sizin idare alanınızda olan Devlet olanakları ile o kirli niyetli birilerinin oyunlarını ortaya çıkararak bozun ve de tuzaklarını başlarına çalın..

Ha unutmadan bunu yaparken de partiniz içindeki ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı cazghırlara dikkat edin..

Ve hatta onları da ayrıca araştırıp sorgulayın "acaba bir yerlerden mi talimat alıyorlar" diye.. 

Evet olay bu..

Kızgın demiri anca böyle soğutabilirsiniz..

Yoksa o kızgın demir vuranı da yakar vurduğunu da..

Bu yazi toplam 3149 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR