Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi
Çevre Bakanı niçin istifa etti?
Ak Parti Gebze toplanıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni hedefi ve O Ak Partililer

Adalet Bora
19.04.2019 / 00:00


31 Mart yerel seçimlerini sırtlayan ve rüzgarı estiren Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'dı..

O süreci en yakın takip edenlerdinim.Cumhurbaşkanı yerel seçimleri bir beka sorunu olarak tekrarladı.Ve kesinlikle o söyleme katılanlardan biriyim Kim ne derse desin, kim hangi argümanları sıralarsa sıralasın bu ülkenin beka sorunu 31 Mart seçimleri öncesi de vardı şimdi de var..Bu sadece Ak Partili olarak bizlerin argümanları değil.. Devletini, milletini, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan herkesin hemfikir olduğu ve buna inanarak destek verdiği de bir gerçek..

Bu ülkenin yarınlarını kendi koltukları, kendi kısa saltanatı için kurban edenlerin buna dahil olmaması normal. Nihayetinde o yığınların ne memleket ne de millet sorunu yok. Birileri için her yer vatansa, her koltuk için vatanları değiştiriyorlarsa zaten onlarla yol yürümenin mümkün olmadığını da nihayetinde gördük..

Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri için canını dişine taktı..Söyledi, anlattı, çalıştı,çalıştı, çalıştı

Bunun sadece bir iktidar sevdası olduğunu söyleyenler sadece koltuk sevdasıyla yaşanlar olabilir ancak..

Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gördüğü gerçeği göremeyenler sığ ve basit bir şekilde olayı koltuğa bağlayarak beka'yı ve ülkenin yarınlarını profesyonel bir şekilde içerdeki ve dışarıdaki yerli işbirlikçilerini de dahil ederek her türlü numarayı çevirdiler..

Gelinen noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan yalnız kaldı..Yükün ağır ve büyük bölümü yine omuzlarında. Ama bugün  Türkiye ittifakı ve Türkiye ortak paydasında buluşma mücadalesini verme açıklaması çok önemli ve yeni bir sürecin başlangıcı açısından çok değerli ve kıymetlidir.Aslında bu açıklama Ak Partinin içindeki kriptolara da büyük bir mesajdır. Ak Partiyi sadece ve sadece kendi çiftlikleri gibi gören, koloniler halinde dolaşan, içerden ve dışarıdan kendilerine Ak Partinin içinde yeni bir yapılaşma oluşturan ciddi bir grup var.. 

O grup hem illerde, hem ilçelerde çok yoğun bir tabaka halinde yayılmışlar.. Ve çok ilginçtir o grubu oluşturanlara karşı hepsi olmasada birçok il ve ilçe başkanı ve  yöneticileri de seslerini çıkarmıyorlar.. Neden? Sadece o koltukta oturmak ve kişisel çıkarlarını korumak için..

Öyle bir hale gelmişler ki, Ak Partiye yeni katılan insanları ve onların emrine girmeyecek, kurdukları saltanat zincirini kıracak hiç kimseyi partiye yanaştırmıyorlar.. Bunu da insanları karalayarak, iftira atarak, inançları ve hayata karşı duruşlarını kendi kirli geçmişlerini görmezden gelip,  dedikodu zinciriyle yapıyorlar ve hem seçim sürecinde hem sonrasında bu tavır içinde olanlar halen çok güçlü bir görüntü oluşturmaya devam ediyorlar. Partiyi ve Partinin Türkiye ittifakı ve ortak paydasını zehirleyen, 31 Mart seçimlerinde kırılma noktasına getiren bunlardır işte.. 15 yıldır bu partinin üyesi olmanın dışında hiç bir katkı ve çabaları olmayan bu güruh ne yazık ki, karşı ittifakçılardan daha fazla oy kaybettirmiştir Ak Partiye..

İŞTE bunun içindir ki, kendilerini en kıymetli ve vazgeçilmez Ak Partili gösterenler, hem seçim boyunca ve hem de seçim sonrasında sadece kendi keyiflerine bakanlar yüzünden oluşan tabloyu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ittifakı ve Türkiye ortak paydası hedefini ve rotasını açıkladı.. Birçok teşkilatın sorumluları ve önde görünen isimlerinin Cumhurbaşkanına bu seçim sürecinde çok yanlış bilgiler verdiği gerçeğinin de farkında.. Sanırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan AkPartiyi kurduğu zamanın ruhuna geri döndürecek ve yeniden Onun bunun adamı değil dava adamı  ve Parti adamı olma rotasına sokacak.. Bu anlayışla Türkiye ittifakını sağlamış olacak..

Şimdi yeni bir süreç başlıyor Ak Parti için... İnsanları kendi kendi menfaat paydaları ve kendi menfaat ittifakları için bölen, partiye katılımlarının yolunu kesen, kendilerini partinin patronları ilan edenler sanırım bu süreç başladıktan sonra asıllarına rücu edecekler ve gerçek yüzleri ortaya çıkacak.. 

Kimin daha fazla partili ve beka sorununa sahip çıktığı kimin kendi menfaatleri için bu partide 'patronluk' yapmaya çalıştığı da tüm gerçekliğiyle aynaya yansıyacak..

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün ne dedi onu da parti patronlarına kırmızı çizgilerle hatırlatalım bir kez daha; 

Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte TÜRKİYE İTTİFAKI olarak hareket etmeliyiz.

Gücümüzü Milletten alarak, daima ortak akla, ortak vicdana, milletimizi bir araya getiren ortak değerlere vurgu yapacak; kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden siyaset yelpazesindeki herkesle TÜRKİYE ORTAK PAYDASINDA buluşmanın mücadelesini vereceğiz.Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken, inşallah ülkemizin ihtiyacı olan yapısal reformları da hayata geçirmeye devam edeceğiz.Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor
' dedi

Etiketler:
Bu yazi toplam 1109 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR