İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yeni başkanlar dikkat!

Adalet Bora
07.04.2019 / 00:00


 Mazbatalarını alan başkanların en dikkat etmesi gereken nokta her yeni gelen başkanı daha soluk almasına fırsat vermeden ablukaya alan güruhlar.

Bu nedenle Koltuğa yeni oturan başkanların işi, koltuğu bırakanlardan çok daha  zor.. 

Bakın iki gün geçti bile. Göz açıp kapayıncaya kadar yeni seçim gelip kapıya dayanır..Eski başkanların bir günde unutulduğu, yeni başkanların bir günde başa tac edildiği günler bunlar ama en dikkat çeken kareler ise eski başkanları bir günde unutanlar ile yeni başkanları ilk günde baş tacı eden güruhlar hep aynı güruh olmaları..

Başkanlar değişir

Koltuklar yer değiştirir

İsimler ve sahnelerin dekoru yenilenir

Ama onlar hiç değişmezler

onların da mesleği ve profesyonelce yürüttükleri çalışmaları bu.. Gideni bir günde silip atmak geleni ablukaya almak için ezberledikleri tüm yol ve yöntemleri kullanmak..

Onun için bence Yeni Başkanlar önce eski başkanların albümlerine bir göz atsınlar

O güruhta kimler var kimler yok bir baksınlar

İlk günden başa tac edilmenin dayanılmaz kurgusuna kapılmadan emin adımlarla programlarına ve projelerine baksınlar

Çünkü bunların seline kapılan bir daha kendine gelemiyor..

Başkanları sık sık ziyaret ederler, sık sık kendilerini kentin önemli zümreleri olarak tanıtırlar, kentin kendilerinden sorulduğunu hisettirme çabalarını subminal mesaj olarak verirler.. Sonra ikinci devre ışıklarını açarlar ve ; Başkanım şöyle yapsanız, başkanım böyle yapsanızla başlayan ve 'başkan' hitabetinin kudretine inandıranda onlar..Bir süre sonra başkandan istediklerini alıp almadıklarına baktıktan sonra sahaya yayılıp bu sefer de dedikodu üretmeye başlarlar.. 

Sözün özü

Şeyh uçmaz mürit uçurur durumu.. Yeni dönemde yeni başkanlar bu güruhlardan ne kadar  uzak dursalar kendileri de rahat eder, kentlerine ve vatandaşlara verdikleri sözleri de çok daha kısa sürede yerine getirmiş olurlar..

Etiketler:
Bu yazi toplam 1319 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR