Fenerbahçe'de transfer hareketliliği
TÜRKİYE DÜNYA ALTINCISI
Bakan Sönmez Dilovasına geliyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mesele memleket meselesi

Adalet Bora
11.02.2019 / 00:00


Hal terörü ve onların ağababaları tanzim satışların açılmasıyla bağırıp çağırmaya başladılar; Devlet manav açar mı diye!  Evet, ortada bir terör varsa devlet ve iktidar gereğini yapar. Ortada bir memleket meselesi varsa devlet harekete geçer.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kirli ittifakların bu memleket üzerinde oynamak istekleri  kirli oyunları bir kez daha bozdu.. Vatandaşı pahalılık ve açklıkla tehdit ederek oy almaya çalışan ve bize oy vermezseniz aç kalırsınız demeye getirenlerin kurduğu plan başlarına bir kez daha geçti..

İrili-ufaklı muhalefetler ve onların tüm yerli ve yabancı işbirlikçileri seçim öncesi yine yan yana gelerek ve gizliden gizliye Hal terörüyle vatandaşın mutfağını yangın yerine çevirmeye kalkıştılar

Seçim öncesi hiçbirinin memlekete ve millete dair tek bir projesi olmadığı için vatandaşın yemeğine göz diktiler. Dahili ve harici işbirlikçiler el ele vererek soğanı, patatesi, patlıcanı, biberi stoklamaya başladılar.. Fiyatları arttırmak ve vatandaşın gözünde iktidarı zayıflatmak için oynanan bu oyun aslında ilk değildi

Bu oyunu daha öncede gördük.. Patatesle başladılar.Soğanla devam ettiler. Sonra hızlarını alamadılar, patlıcanı, biberi de dahil ettiler... Hatırlayın

O patatesler, soğanlar mağralarda, depolarda çürümüş halde bulundu..Sonra o oyunları bozuldu. Sonra ağababalarıyla birlikte Dolar savaşını başlattılar. Bu memleket o kirli savaşı da bertaraf etti..

Ama içerdeki ve dışarıdaki işbirlikçiler hiç boş durmadılar.. Yeniden vatandaşın mutfağını ateşe verdiler.. Ve bu oyunda şimdi bozuluyor.. Bugün itibariyle hükümet Tanzim satışlarını açmaya başladı

Şimdi de vay efendim hükümetin işi manav açmak mı diye yine kendileri gibi kirli trollerle sosyal medyada çığırtkanlık yapıyorlar

Evet. Devlet manav açar.. Devlet her türlü teröre karşı vatandaşını korumak zorunda olduğu için şimdi de hal terörüne karşı manav açarak vatandaşını koruyor. İşbirlikçilerin oyununu bozuyor..

Devlet manav açar mı? Evet, eğer vatandaşın mutfağına gözünü dikmiş hal terörü varsa açar.. Devlet manav açarak; İçerdeki ve dışarıdaki işbirlikçilerin mutfaklara düşürdüğü ateşi söndürüyor.. Vatandaşına sahip çıkıyor. Stokçulara, memleket hainlerine dersini veriyor. 

Devlet manav açar mı? Evet açar.. Güçlü ve kudretli devlet olmanın şartı da bu değil mi? Ortada tekelcilik ve stokculuk yaparak siyasi kazanım elde etmek isteyen kirli ve pis bir oyunu bozmak için manav da açar, market de açar..

Devlet manav açar mı? Evet açar.. Tanzim satış mağazaları açıldıkça, onların planları kendi başlarına geçiyor... Ve bu millet bir kez daha meselenin domates-biber, patlıcan, soğan olmadığını, meselenin memleket meselesi olduğunu görmüş oldu..

SONUÇ OLARAK: Şimdi vatandaşın ucuz sebze ve meyve almasına karşı çıkıyorlar. Olmaz böyle şey deyip bağırıp duruyorlar. Oyunları bozulduğu için fena halde çırpınıyorlar.. Çünkü Onlar elbirliğiyle memleketi düşürmek, memleketi bölmek istiyorlar.. Onun yolunu da vatandaşı aç ve açıkta bırakarak halkı cezalandırarak  yapmak istiyorlardı..

Şimdi devlet ve millet bu oyunu ve kirli ittifakları dün olduğu gibi bugünde birlikte bozuyor..  Yani  anlayacağınız bir ve birlik olunca, oyunlar bozulunca kimlerin bu oyunda başrol oynadığı ve kirli ittifaklarıyla ne yapmak istedikleri de ortaya çıkıyor! 

Bu yazi toplam 2150 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR