HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SÖZ

Adalet Bora
03.02.2019 / 00:00


Siyasette söz verme önemlidir. Aslında hayatın her noktasında söz verme ve sözünde durma önemlidir. Ama iş siyasetçilere gelince bu daha da önemli bir hal alıyor.. Şimdi yerel seçimlerin en sıcak yaşandığı günlerden geçerken adaylar doğal olarak vatandaşın talep ve isteklerini yerine getirme sözleri veriyorlar.. Ama verilen sözler orada kalmıyor. Bu bir anda beklentiye dönüşüyor 

Onun için; sözlerin verildiği ortam ve alanlarda  önemlidir. Önce kendin inanmalısın ve verdiğin sözü yapacağına dair hiç bir şüphen olmayacak. O anı geçiştirmek, o anda insanların senden duymak istediklerini söylemek olmamalı verdiğin sözler..

Yani yolda

Telefonda

Sokakta

Sohbette, muhabbette ettiğinz o anlık kelamlardan, nüktelerden farklı ve üzerinde çok çalışılarak söylenmeli sözler..


Onun için yerel seçimlerde adayların vereceği ve verdiği sözler önemlidir. Hem artık eskisi gibi de değil. Herşey kayıt altında. Her şey o andan itibaren takip altına alınıyor. Ve vatandaş eskisi gibi broşörleri saklayarak verilen sözlerin takibini yapmaktan öteye geçip, videosunu, sesini, duruşunu, özünü de kaydedip bir harici hard disk'e atıp saklıyor bundan dolayı da verilen sözlerin tutulabirliği, açıklanan projelerin yapılabilirliği çok önemli

Sakın;  Söz deyip geçmeyin: Hiç bir zaman unutulmuyor.. Siyaset sahnesi aslında tam da bu yüzden tıpkı bir tiyatro sahnesi gibi önemli ve seyircinin karşısına çıkıldığında unutmayı asla kabul etmeyen bir tutarlılık gerektiriyor..

SONUÇ OLARAK: söz verirken yapmasak da millet unutur, söz uçar yazı kalır demeyin.. Yerelde hiç kimse hiç bir şeyi unutmuyor bilesiniz! 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1630 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR