Fenerbahçe'de transfer hareketliliği
TÜRKİYE DÜNYA ALTINCISI
Bakan Sönmez Dilovasına geliyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİYASETTE DENGELER NASIL DEĞİŞTİ?

Adalet Bora
29.01.2019 / 00:00


Gebze'de yerel siyaset hep yoğun geçer

Ama bu sefer ki yerel seçimlerde tablo biraz daha farklı işliyor..Dengeler değişti.. Daha önce bu kentte siyaset simsarlığı yapanların hepsi bertaraf edildi. Bu güzel bir gelişme. Siyaset pazarlamacıların artık kapılarını çalan yok. Bu harika bir değişim..Yıllarca bu kentin hemşerilerini kendi gölgesinde gösterenlerin gölgeleri ile boylarının ölçüleri ortaya çıktı. Bu nedenle kimse onlara artık eyvallah demiyor. Bu önemli bir ayrıntı. Çünkü halk ile siyasetçi arasına, vatandaş ile aday arasına koyulan bu taştan köprüler, yerel siyasetin ruhunu ve dengesini bozuyordu

Şimdi artık o engeller, o köprüler, o siyaset simsarcıları olmadan başkan adayları direkt ve aracısız vatandaşla buluşuyor. Vatandaş istek ve taleplerini aracısız, köprüsüz, yekten söyleyebiliyor. Mahallesinin sokağının, çocuklarının , geleceğin şekillenmesindeki ayrıntıları bu kenti yönetmeye aday olan isimlere birebir söyleyebiliyor..

Böylece hem belediye başkan adayları hem de ilçe yöneticileri icazeti sadece vatandaştan alarak yollarına, çalışmalarına devam ediyorlar..

Sonuç olarak bu arenada vatandaş ve adaylar var.. Kenti yöneteceklere vatandaş çoğulcu demokrasinin en güzel haliyle ulaşabiliyor ve yan yana gelerek gelecekte kendisine en iyi hizmeti verecek seçimi yapabilecek hür iradesiyle vereceği kararla belirleyeceği 31 Mart sabahını bekliyor

SÖZÜN ÖZÜ: Gebze'deki bu değişim siyasetin yeni ruhunu ve şeklini oluşurarak bugüne kadar tabulaşmış ve köhneleşmiş çağın arkasında kalmış bir zihniyetide tarihe gömüyor. 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1223 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR