HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kokuşmuş zihniyetin temsilcisi bir CHP'li

Adalet Bora
09.01.2019 / 00:00


Kadının onur, şeref ve namusuna dil uzatmak bu ülkede çok kolay yapılan bir iştir. Bu aşağılık zihniyetin en kolay yolu; kadına cinsiyetçi iftira atmaktır. Bunu en çok da kendini sosyal demokrat, kadın hakları savuncusu ve aydın olduklarını ifade edenler yapıyor.. Ve CHP'de bunlardan çokça var.. Hem öyle böyle değil, kendi partilerindeki kadınlar başta olmak üzere bir adım öne çıkmış, üreten, siyaset yapan, kendi ayakları üzerinde duran kadınlara yapıyorlar bunu.. 

Bakın bunun son örneği İzmit'teki bir CHP'li yönetici.. Türkiye onun aşağılık ve kokuşmuş zihniyetini konuşuyor..Kadına yönelik aşağılık ve kabul edilemez sözler sarfeden ve bu kirli ve iğrenç zihniyetin temsilciliğini yapan CHP İzmit Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) üyesi Hüseyin Erol denen isim!   Çıkıyor Türkiye'nin Nabzı programının moderatörü saygın kadın gazeteci ve televizyonculardan biri olan Didem Arslan Yılmaz'a  sadece onun gibi düşünmediği, onun duymak istediklerini söylemediği veya onun istediği şekilde program yapmadığı için aşağılık bir şekilde saldırıyor

Ama nasıl bir saldırı iğrenç ve aşağılık bir cinsiyetçi saldırı..Kabul edilebilir hiç bir yanı olmayan iğrençlikte yani.. Üstelik bu adam gibi görünen şahsiyet halihazırda partisinin İzmit belediye başkan adayı Fatma bacısının da seçim koordinasyonunu yapanlardan biri... Büyük ihtimal her sözünde ve konuşmasında kadına özgürlük, CHP'nin kadına değer veren bir parti olduğunu da falanda söylemiştir muhakak seçim arenalarında.. Ama sözkonusu onun keyfine göre program olmayınca aşağılık ve insanlık dışı cinsiyetçi saldırılarını hayasızca yapabiliyor. Kendisi adam ya.(!).Kendisi erkek ya(!).. O zaman ne yapacak en kokuşmuş yolu ve zihniyeti seçerek ,namuslu ve şerefli bir kadın gazeteciye pespaye zihniyetiyle saldıracak.. Kendisi adam ya(!).. Ne yapsa yeridir , yaptıkları elinin kiridir ya(!) . O zaman başka insanların namusuna rahatlıkla dil uzatma özgürlüğüne sahip olacak(!) Ahlaksızlığı kendine ahlak edinen bu kokuşmuş zihniyetin temsilcisi Hüseyin ve onun gibilerinin yaptığı bu iğrenç benzetme ve namussuzca saldırıyı kendisine Didem Arslan Yılmaz adına HÜSEYİN EROL'a misliyle  iade ediyoruz.. Özür dilemesi onun kafasındaki bu kokuşmuşluğu aklamaz.. Elbetteki bunun bir cezası olmalı hem de  insanların şeref ve haysiyetine cinsiyetçilik üzerinden dil uzatanlara da veya buna niyetlenenlere de ibret olacak bir ceza olmalı..

Çünkü CHP'li Hüseyin'in  Didem Arslan Yılmaz yönelik yaptığı 'Habertürk'teki açık oturumu yöneten Didem Arslan Yılmaz'ı izledikçe kader mahkumu olan vesikalı kadınların daha çok saygıyı hak ettiğini düşünmeye başladım” şeklindeki ahlaksız benzetme ve terbiyesiz sözler sadece Didem Arslan'a değil  tüm kadınlara yapılmış bir hakarettir, ancak bütün bunlar olurken Fatma Hürriyet'in şu saate kadar seçim sahnesinde birlikte yol aldığı Hüseyin'i kınayacak tek bir söz söylememiş olması bir yana Hüseyin ile seçim çalışmalarına devam etmesi de çok manidar tabii..

SONUÇ OLARAK CHP'li kendini adam sanan birinin bu şekilde cinsiyetçi ve aşağılık bir hakarette  bulunması bizi şaşırttı mı? Tabiki hayır! O kendi gerçek fikri ve zikrini ortaya çıkarmıştır. 

Türk filmlerine de konu olan bir dönem gazinolara, pavyonlara  gidip istedikleri şarkıyı söylemedi diye kadın şarkıcıları silahla tehdit eden, hatta öldürmeye kadar vardıranlarla bunlar arasında hiç bir fark yok.. Bu ve bunun gibileri o dönemin ruhunu yaşatmaya devam ediyorlar.. Onların şarkısını söylersen iyisin şahane şarkıcısın, aksi taktirde ya tehdit ya şantajla söyletirler.. İşte Hüseyin efendi de bu hal ve tavrıyla rengini, cibbiliyettini belli etmiştir. Bundan sonrasını orada siyaset yapan kadınlar düşünsün! 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1782 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR