Beraat etti
Komutanlık duyurdu
Flaş.. Katliam gibi kaza
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CV'ler ve gerçekler

Adalet Bora
20.11.2018 / 00:00


Yerel seçimlere ramak kala siyasette kıyasıya yarış devam ederken en dikkat çekici durum ise aday adayların birbirinden ilginç ve zat_ı şahane dedirtecek Curriculum Vitae'ları..

Ak Parti başta olmak üzere tüm partilerde sonsuz bir yarış var

Herkes ben daha iyiyim, sizin efendiniz ben olmalıyım diyor

Bunun içinde kendini allayıp pulluyor

Ve tabi bugüne kadar hiç kimsenin kendileriyle ilgili bilemedikleri ÖZ GEÇMİŞ'lerini yani (Curriculum Vitae) yani kısaca  CV'lerini kamuoyuyla paylaşıyorlar doğal olarak ama doğal olmayan bilgi ve ilginçliklerle.. Bu CV'le  baktığımızda 'memleket neleri kaçırmış' diyesi geliyor insanın

O CV'ler hangi ruh haliyle yazılmış insan gerçekten akıl ve fikirden yoksunluğa düşüyor.. Bildik ve tanıdıklarınızı o cv'lerde okuduğunuzda vay ki vay diyorsunuz

Neredeyse hepsi  yüksek yüksek tepelerde eğitim görmüşler

Türkçe dışında(!)  iki , üç dil biliyor

Çoğunluğu siyasetin efendisi! Hepsi şehir yöneticisi.. Hepsi sorunları çözecek Chief Executive Officer yani CEO yani Türkçesiyle baş yönetici  olacak kabiliyet, yetenek ve muhteşemlikte(!)

Neredyse hepsi  kalem - kelam, dil, tarih, şehircilik, felsefe, yaşam koçu  maşallah(!)

Durum böyle olunca, haklı olarak parti yöneticileri ve liderleri de fena halde zorlanıyorlar(!) aday belirlemede.. Nihayetinde CV'lere baktıklarında karşılarında tam donanımla memleket kurtacak (!) eğilimlere ve eğitimlere sahip(!) yüzüklerin efendisini aratmayacak adamlar ve kadınlar görüyorlar o kağıtlarda..

Halden hale girmiş, okuldan okula koşmuş bu aday adaylarını nasıl bir sonuç bekliyor bilinmez ama memleket gerçekten dil bilen, yol bilen, yüksek öğrenimde sınır tanımamış (!) adamlarla dolu olduğunu görmüş oluyor böylece!

Ben bu sıralar özellikle CV'leri okuyup doyasıya gülüyorum..Çoğunluğu çok eğlenceli gerçekten..

Bence sizde öyle yapın! Seçim stersini atlatmış olursunuz böylece! 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1001 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR