Millî Savunma Bakanlığından açıklama
Fox Tv'de deprem!
Kocaeli'nin pehlivanları gidiyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FETÖCÜ AVCILARI!

Cengiz Yücak
03.11.2018 / 00:00


Hani "kelle avcıları" vardı ya eski Amerikan kovboy filmlerini izleyenler bilir. Aranan bir suçlunun yakalanması için suçun nevine göre kişi başına bin ile yüz bin dolar arasında ödül konur ve kasabanın dört bir tarafına "Wanted" ilanları asılırdı. Kelle avcıları da o suçluyu yakalayıp ödülü kapmak için yarışırlardı kendi aralarında..

İşte o avcılık mesleği günümüzde halen devam ediyor..

Türkiye'de de devam ediyor..

Lakin bizdeki "kelle avcılığı" Amerika'da ki gibi değil..

Bizimkiler o işi de çığrından çıkararak kendilerine benzettiler..

Şöyle ki;

Amerika'da suçluluğu kanıtlı kişiler için ödül konulurdu..

Bizim kelle avcıları ise "ödül kapmak" için suçlu yaratıyorlar..

Ak Parti şemsiyesi altında gücü eline geçiren FETÖ cemaati, "Ergenekoncular" diye bir suç kavramı oluşturunca bundan rant kapmak isteyen gazeteciler, siyasetçiler, bürokratlar ve işadamları gözlerine kestirdikleri veya kendi çıkarına ters gördükleri kişileri "o da ergenekoncu - bu da ergekoncu - şu da ergenekoncu" diye ilan edip fişleterek haksız bir şekilde maddi, siyasi veya makamsal rant elde etme çabası içine girmişlerdi..

FETÖ cemaatinin gerçek yüzü ortaya çıkıp afişe olunca bu sefer plağın ters yüzü çevrildi ve bu kez de "FETÖ'cüler" için kelle avcıları oluştu..

Evet FETÖ bir suç örgütüdür..

Ve FETÖ'ye dahil olan kim varsa kanıtlı, ispatlı bir şekilde yargı önüne çıkartılıp hesaba çekilmelidir..

Buraya kadar Eyvallah..


Eyvallah çekmediğimiz konu ise "FETÖ'cü" ilan edilme korkusu salarak; kişilerin ticaretinin engellenmesi, haraca bağlanmaya çalışılması, mesleki yükselişinin önünün kesilmesi veya siyaseten enimile edilmeye çalışılmasıdır..

Yüzüne gazeteci, siyasetçi, bürokrat vs türünden maske geçiren bu türden kelle avcıları, gözlerine kestirdikleri kişilerin isimlerini alt alta "FETÖ'cü" diye sıralayacak ve sonra da o kişilerin gelip "aman ha..." diye kendilerini görmelerini umacaklar. Kendilerini görenler aklanacaklar, görmeyenler karalanacaklar ve bizler buna da "eyvallah" çekeceğiz öyle mi?

Asla çekilmemeli..

Ve ben  buradan bu devletin İstihbarat, emniyet ve yargı birimlerine sesleniyorum; Bu türden kelle avcılarını veya avcılığa meyilli olanları çok çok iyi biliyorsunuz. İzleyin bunları, dinleyin bunların telefonlarını ve çökün tepelerine.. 

Ne bu ya!?

Memlekette ne kadar arsız, ursuz, hırsız çakal varsa kelle avcılığına soyunuyor.. 

Bu yazi toplam 4584 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR