Düştüler!
Öcalan'ın sözüne uydular!
Ünlü sanatçı hayatını kaybetti!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Kocaeli'nin durumu

Cengiz Yücak
09.10.2018 / 00:00


Ak Parti Türkiye siyasetindeki yerini almadan önce "CHP'nin Kalesi" olarak bilinen illerin başında gelen Kocaeli'de bugün CHP'nin varmış olduğu nokta siyaseten tam bir içler acısı!

CHP Kocaeli son 3 genel seçimde sadece 3 milletvekili ile yetinirken, yine son üç yerel seçimde tek bir ilçe belediye başkanlığı dahi kazanamadı..

Dahası her yerel seçim döneminde belediye başkan adaylıkları için parti içinde kıyasıya rekabetin olduğu ve yarışların yaşandığı CHP Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarında şimdi belediye başkan adayı bulmakta zorlanılıyor..

Eski CHP'de İl ve Genel Merkez yönetimleri, aday adaylarında şartlar ararlardı şimdi ise aday adayları CHP'nin "belediye başkanımız ol" teklif veya önerilerine karşı kendi şartlarını öne sürüyorlar..

Örnek mi?

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz'ın "Gebze Belediye Başkan adayımız ol" teklifi götürdüğü GTO Başkanı Nail Çiler "geçtiğimiz yerel seçimlerde mahalle bazında almış olduğunuz oyların bir dökümünü getirin bir inceleyip bakayım" diyor..

Yine CHP’nin İzmit belediye başkan adaylığı için adı geçen Cengiz Çakar, bugün yerel bir haber sitesine yaptığı açıklamada 2019 yerel seçimlerinde doğru yöntem uygulanırsa aday olacağını ve seçimi kazanacağını söyleyerek kendi şartlarını ileri sürmüş..

Peki bu Kocaeli CHP kimin eseri?

Bence Genel Başkan Kemal Klıçdaroğlu'nun genel ve yerel seçim dönemlerinde Kocaeli adaylıkları için yapmış olduğu yanlış tercihlerin ve de CHP Kocaeli siyasetini son üç dönemdir yanlış yönlendiren Kocaeli milletvekillerinden üç dönemlik Haydar Akar ile iki dönemlik milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan'ın eseridir..

Varın bu eserde payı olan diğer isimleri siz alt alta sıralayın..  

Evet CHP Kocaeli'nin durumu bu..

Hani 16 Nisan referandumu öncesi TBMM'deki görüşmelerde meydana gelen kavgada, kendisine yapılan çirkin saldırıda boğazı sıkılınca canı yanan CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet kürsüye çıkarak "Yerin dibine batsın Başkanlık sisteminiz" diye haykırmıştı ya..

Şimdi de aynı şekilde CHP'nin Kocaeli'de düştüğü bu acı tablodan dolayı canı sıkılan bir sosyal demokrat çıkıp "yerin dibine batsın sizin CHP Kocaeli'yi ve kent sosyal demokratlarını hiçe sayan siyaset anlayışınız" diyebilir..

Derse de kimse ona "haksız dedin" diye itirazda bulunmaz bilesiniz..

Bu yazi toplam 4819 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR