Selahattin Demirtaş hakkında karar verildi
Çevre Bakanı niçin istifa etti?
Ak Parti Gebze toplanıyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU ÜLKENİN EN BÜYÜK İHTİYACI ŞUDUR!

Adalet Bora
10.10.2018 / 00:00


Bizim ülke olarak iyi insanlara ihtiyacımız var. İçerde ve dışarıdaki büyük oyunlara karşı en büyük ihtiyacımız ; Yüreğinde vatan sevgisini millet sevgisiyle harmanlamış,kötülere ve kötülüklere karşı birlik ve bütünlüğün tek ilacının iyilik olduğuna inanmış iyi ve güzel insanlara ihtiyacımız var.. 

Bizim ülke olarak iyi annelere ihtiyacımız var; çocuklarını Mevlana’nın yüreğiyle büyüten, iyilik yapmanın en büyük zenginlik olduğunu öğreten..

Bizim ülke olarak iyi babalara ihtiyacımız var; evlatlarını Yunus ve Eyüp sabrıyla yetiştiren

Bizim ülke olarak iyi evlatlara ihtiyacımız var; Ahlak ve maneviyatı bilen, bilim ve teknoloji üreten, ülkesi ve milleti için çalışan.

Bizim iyi öğretmenlere ihtiyacımız var; Çocukları vatan ve millet sevgisiyle yetiştiren, onları içerdeki ve dışarıdaki kötülüklere , ihanetlere, beyin yıkamalarına karşı çelik gibi bir irade ve duruşla eğiten öğretmenlere ihtiyacımız var..

Bizim iyi siyasetçilere ihtiyacımız var; Bu ülke için bir projesi olan, işbirlikçilik yapmayan, sırtını hainlere, satılmışlara, namussuzlara dayamayan..

Bizim ülke olarak iyi yöneticilere ihtiyacımız var

Ülkesini seven, Şehrini seven, yönettiği kentlerin insanlarına yüreğini açan.. Oturduğu koltukta kibirlenmeyen..Yönettiği kentteki tüm farklılıkları kucaklayan, seven, ayırımcılık yapmayan, kentteki, köydeki, kasabadaki, mezradaki, sokaktaki, mahalledeki mazlumları, yaşlıları, çocukları, engellileri, kimsesizleri, açları, çaresizleri görüp gözetleyen

Bizim hem iyi insan hem iyi yöneticilere ihtiyacımız var: En büyük sermayenin sevgi, hoşgörü ve güven duygusu olduğunu bilen ve bunu toplumun tüm renkleriyle paylaşan.. Bölen değil birleştiren, ayıran değil, bütünleştiren, korkulan değil sevilen ve sayılan ..

Çünkü iyi yöneticiler ve İyi insanlar yaşadıkları, yönettikleri, hükmettikleri yerleri, koltukları, makam odalarını, kurumları güzelleştiren ve değer katandır.. 

Çünkü: İyi insanlar ve iyi yöneticiler; Merhametiyle, diliyle, gönlüyle, kelamıyla, duruşu ve gülüşle, selamı ve sabrıyla, yoldaşlık ettikleriyle, seçtikleriyle, seçimleriyle, insana, doğaya, kadına, çocuğa, yaşlıya, mazluma bakışıyla kendini ortaya koyandır.. Çünkü iyi insanlar ve iyi yöneticiler, içerdeki ve dışarıdaki hainlere karşı en büyük kalkandır

Sözün özü: Kötülere, içerdeki ve dışarıdaki hainlere karşı İyilik ve güzellik sizin yolunuz ve seçiminiz olsun! Çünkü bu ülkenin etrafını saran , içerde ve dışarıda işbirlikçileriyle hergün oyun içinde oyun kuranlara karşı  bizim gerçekten iyi insanlara, iyi yöneticilere ve iyilikte kenetlenmeye  ihtiyacımız var!

Etiketler:
Bu yazi toplam 935 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR