HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Gerçeği anlamak için..!

Adalet Bora
12.09.2018 / 00:00


12 Eylül'ün üzerinden 38 yıl geçti geçmesine, ama büyük acıların ilk günkü tazeliğini korumadığını kim iddia edebilir ki?

12 Eylül darbesine giden yolun cehennem taşlarını kimlerin döşediğini, Ülkeyi kaos ve kardeş kavgasına dönüştürenlerin kimler olduğuna, annelerin, babaların ve çocukların leblebi tozu gibi savrulup gitmelerine kimlerin zemin hazırladığına bakmadığımız ve bunların cevaplarını bulmadığımız müddetçe sadece sloganlarla ve bir güne sığdırdığımız 'demokrasi ve özgürlük' lafıyla geçiştirip kendi kendimizi kandırmış olacağız..

12 Eylül gerçekliğin perde arkasında kimlerin gölge oyununa alet olduğumuzu bilmediğimiz ve anlamadığımız sürece karanlıkların içinde el yordamıyla demokrasiyi aramaya devam ederek körlük oyununu oynamaya devam ederiz..

Onun için

12 Eylül darbesinin aslında 'bizim çocuklar' diyenlerin büyük bir oyununa hepimizin itirazı ve öfkesi asla geçmemeli..

Onun için dün 12 Eylül'ü bugün 15 Temmuz'u hazırlayanların aynı güçler ve işbirlikçiler olduğunu asla unutmamalıyız

Dün 12 Eylül darbesine zemin hazırlayan ve ülkenin evlatlarını birbirine bir gecede düşman edip, sabahında ise kanlı gösterilerine devam edenler ile bugün 15 Temmuz darbe girişimine destek verenlerin ve aynı prova için halen pusuda beklediklerini bir an olsun aklınızdan çıkarmayın.. Çünkü onlar için bu ülke hedef olmaya sonsuza kadar devam edecek..

Onun için,

Darbenin asıl planlayıcılarını görmezden gelip, içerdeki işbirlikçilerini gözardı edersek bu ülkede ne 12 Eylül ne de15 Temmuz'lar son olmayacak.. Su uyur düşman uyumaz gerçekliğinden hareketle, bu hain planların bir daha sahnelenmemesi  adına artık daha gerçekçi, daha mantıklı, daha dikkatli olmamız gerektiğini konuşmalıyız.. 

Gerçeği anlamak için dünden bugüne yaşananaları sorgulamalıyız

Slogan üretmek yerine, plancıların planlarını başına yıkmalıyız ki, bu ülkenin evlatlarını kullanan ve onları bir gecede harcıyan dahili ve hairci hainler bir daha bu topraklarda var olma ve oyunlarını sahneleme imkanı ve umudunu taşımasın.

Gerçeği anlamak için daha derinlere bakmalıyız

12 Eylül'ün kimlerin işine yaradığını, kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünü,  kimlerin bu ülkeyi nasıl ve nerede emre amade ettiğinin farkına varmadığımız sürece bu ülkenin aynı oyunlara sahne olmayacağı garantisini kim verebilir ki? 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1826 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR