HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşte Devletin ve milletin Valisi; Mehmet Aktaş

Adalet Bora
31.08.2018 / 00:00


İşte devletin ve milletin valisi.. Şırnak'a gidip bu şahane kentin sokaklarındaki samimiyeti, huzuru görmüş bir olarak Şırnakla ilgili haberleri ve doğal olarak haber kaynağı olarak Valilik başta olmak üzere diğer sosyal medya kaynaklarını da yakından takip ediyorum.. İşte bugün, Şırnak Valiliğinin sosyal medya hesabından bu fotoğraf karesini gördüğümde terörün bu ülkede bu yürek bağıyla yerle bir olacağına olan inancım bir kez daha güçlendi.. Bir Vali, bir annenin elini , devletin en yüksek ve yetikili temsilcisi olma kibrinden uzak öpüyor, millet varsa devlet var gerçeğini resmediyordu..

onun için uzun uzun baktım ve yazmasam olmaz dedim.. Vali Mehmet Aktaş, bir şehit annesinin elini öpüyordu..O anne ,geçen yıl bugün teröristlerin kalleş ve hain saldırısıyla evinin önünde şehit edilen Mehmet Paksoy'un annesiydi.. Mehmet Vali öpüyordu oğul Mehmetin yerine onun ellerini.. Ve devlet Şırnak'ta hainlere inat Şehit Mehmet Paksoy'un adını yapımı tamamlanan camiye vererek vatanseverliğini ve şehitliğini taçlandırıyordu..

Harika bir fotoğraftı, yazmasam olmazdı.. Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, nur yüzlü, vatan yüzlü bir annenin ellerinden öpüyor..İçten, gönülden ve huşu içinde.. Ve o anne acısıyla dimdik ayakta Vali'nin omuzuna koyuyor ellerini, evlat acısına derman bulmak istercesine.. Devletin omuzudur bu.. Ayakta durmak için tutunulası güvenli bir omuz.. Devlet ancak milletine omuz verirse var olur dercesine.. İşte devletin ve milletin valisi dedirten bu kare öyle bir dokunuşla dokundu ki yüreklere yazmasam olmazdı

TAA YÜREĞİMDEN VURULDUM

Adı yazmıyordu o annenin.. Şırnak valiliğinin basın yayın müdürlüğünü aradım.. Ve bu fotağrafın hikayesini öğrendiğimde taa yüreğimden vuruldum..

Şırnak Valiliği basın yayındaki yetkiliye o annenin adını sordum..Görevli arkadaşlar Naime Paksoy dediler. Ve yüreğimizi parçalayacak bir bilgiyi daha verdiler; Naime Paksoy anne, tam üç oğlunu güvenlik korucusu iken şehit vermiş... Üç fotoğrafda yan yanaydı zaten, Vali Aktaş'a gösterilirken paylaşıldı..

Ahh Naime Paksoy anne ! Bu nasıl bir acı dedim ve nasıl bir asalet sergiliyorsun , düşmana karşı dimdik.. Ellerinden öpüyorum bende! üç büyük yarana merhem olur mu bilmem ama ellerinden öpüyorum bende!

ŞIRNAK MEMLEKETTİR!

Şırnak memlekettir.. Öyle güzel bir kenttir ki, orya gidip o muhteşem güzelliği görmeyenler için her zaman terörle anılan bir yer olmuştur. Ama bizim gibi gidenler için Şırnak, Güneydoğu'nun en muhteşem kentidir.. Evet, doğru.. Terör belasının en çok yuvalandığı yer olması da bir gerçek. Hainlerin tuzağına düşenlerin bu güzelim kenti yaşanmaz kılmak için içerde ve dışarda hiç durmaksızın çalıştığı da doğru. Ama bir doğru daha var ki; Şırnak devletini, milletini seven yiğitlerin terketmediği bir kenttir aynı zamanda. Bunun en güzel kanıtı da üç evladını bu kenti korusun diye güvenlik korucusu yapan ve üçünü de şehit veren Naime Paksoy annedir.. Şırnak'ın göğe değen başını işte Naime Paksoy ve onun gibi yüzlerce annenin evlatları sayesindedir

Acılar çekti Şırnak'ın vatansever anneleri.. Çekmeye devam ediyorlar..Ama asla pes etmiyorlar o anneler.. Evlatlarını devlet var olsun, millet huzur içinde yaşasın diye güvenlik korucusu yapıyorlar. Asker yapıyorlar, davul zurna ile gönderiyorlar.. Şehit veriyorlar. Ama asla devletlerinden ve gelecek güzel günlerden ödün vermiyorlar

İşte devletin ve milletin valisi..

Bembeyaz tülbentiyle barış ve huzurun ve tabiki büyük acıların simgesi Naime Paksoy anne! ve Devletini temsilde zerrece tereddüt etmeyen, şehit annelerini yücelten, teröre meydan okuyan her mesajında ve paylaşımında ;bu topraklarda binlerce yıldır kardeşlik içinde yaşayan Milletimizi kimsenin bölmeye, vatanı parçalamaya gücünün yetmeyeceğini cesurca haykıran Vali Aktaş..

Askeriyle dağ taş dolaşan, korucusuna, şehit ailesine sahip çıkan, devletin gücünü kendisi için değil memleketi için kulllanan Vali Aktaş, iyi ki varsınız.. Hep var olun. Annelerin yürek acısını paylaşmaya ve onların vatansever evlatlarına sahip çıkmaya devam edin ki Şırnak'ta yeşeren umutlar hiç solmasın!

Etiketler:
Bu yazi toplam 980 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR