HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DAĞITIN!

Adalet Bora
21.08.2018 / 00:00


Kurban bayramı, bir et yeme ve et saklama bayramı değildir. Günlerdir kurban etinin nasıl pişirileceğini, kavurmanın nasıl yapılacağı ana haber bültenlerinin (!) özel haberleri arasında yer alıyor

Tamam.. Bu da önemli..Tamam sağlık için bu da gerekli..Anlaşılmıştır ki, milletimiz etçi bir millet. Ama bu haberler kurban bayramını ifade eden haberler değil..

Siz siz olun kestiğiniz kurbanın etini, hayır, iyilik, dostluk ve kardeşlik için DAĞITIN!

Bakmayın siz o haberlere.. Unutun kavurmanın nasıl pişirileceğini.. Unutun etin nasıl saklanacağı koşulları..

KURBAN ETİNİ DAĞITIN!

Bu bayram sizin için et yeme ve sonra aşırı et tüketiminden hastalanıp hastanelere kaldırılma veya mide bozma bayramı değil.. Bu bayram paylaşımın, et ve kurban alma gücü olmayanların tespit edilip hayır ve dua için paylaşım bayramıdır. Kurban etini dağıtın, dağıttırın!

Bu bayram, pişirdiğin eti ilk önce yaşlı komşunuza, çocuklara, kapıya gelenlere ikram etme bayramıdır!Yani bu bayram; et yeme yarışının olduğu değil et verme ve yedirme yarışının olması gereken bir bayram.. Derin dondurucuları değil, yürek paylaşımlarını doldurun!

KURBAN ETİNİ DAĞITIN!

Yoksula

Yoksuna

Garibana

İmkanları el vermediği için kurban kesememişlere yapacağınız iyilikler bayramıdır.. Onun için kestiğiniz kurbanı dağıtın!

KURBAN ETİNİ DAĞITIN!

Nasıl ki geçtiğimiz bayram şeker yeme bayramı değilse,Bu bayramda kurbanları kesip yeme bayramı değil, dağıtma ve paylaşma bayramıdır..Bugün ve yarın buna dair dostlarınıza, akrabalarınıza, ahbaplarınıza hatırlatma yapmak şahane olur

Bayramı güzelleştiren paylaşmaktır. Bayramı güzelleştiren, bayramı bayram yapan vermektir, yedirmektir, konuk etmektir, ikramda bulunmaktır.. Derin dondurucularınızı kapatın, kıyma çektirme yarışına girmekten vazgeçin.. Çocukların ellerine doldurduğunuz et poşetlerini verin dağıttırın..

Kestiğiniz kurbanı dağıtın! Kurban bayramını bayram kılın.. Vicdan kılın.. Paylaşım kılın.. Dostluğa ve merhamete giden yol kılın

Bayramınız kutlu ve güzel olsun

Etiketler:
Bu yazi toplam 1550 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR