HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Tam 44 yıl önce

Adalet Bora
20.07.2018 / 00:00


Bundan tam 44 yıl önce, Türk Silahlı Kuvvetleri savaş değil barış için Kıbrıs'a çıktı.. Ve şanlı Türk ordusu tüm dünyanın gözü önünde , Kıbrıs’ta yaşanan zulme son vermek için Kıbrıs Barış Harekatı’nı gerçekleştirerek ve, zulme karşı barışın savaşını vererek Yavru Vatan'a sahip çıkmıştır.

Bugün 44. yılını kutladığımız o barış harekatını sadece bir harekat olarak görme yanılgısına düşmemek için;

Rumların kanlı planlarının uygulacıları olan

Papaz Makarios

Enosis’i gerçekleştirmek için kurulan EOKA terör örgütünü

Sampson’u unutursan ve asıl hedefin Türkiye'yi dar bir çembere sıkıştırıp elini kolunu bağlamak olduğunu bir an olsun aklımızdan çıkarırsak işte o zaman büyük bir yanılgının içine düşmüş oluruz.. Bu dava sadece Kıbrıslı Türklerin yaşam davası değil aynı zamanda Türkiye Cumhuriyetinin de en önemli davasıdır.

Çok net ve açık bir şekilde halen Kıbrıs'taki Türklerin haklarını ihlal eden Rumları AB üyesi yaparak asıl niyetini gizleme gereği duyman AB ülkeleri ve bu sorunu görmezden gelen ABD'den medet umarsan bil ki yarınlara dair daha korkunç planlarla karşımıza çıkmaya devam edecekler

Kıbrıs Barış Harekâtı'nın yapılma nedenlerini unutanlar, bilmeli ki, o gün, Yavru Vatanda zulüm vardı. Rumların ve onların megalo ideasının kanlı hesaplaşması ve planları vardı ve planları Barış Harekatıyla başlarına yıkıldı. Ama Rumlarında, Yunanistan ve onların destekçilerinin 44 yıl önceki hayalleri yine var ve bunun için her yolu deniyorlar ve denemeye devam edecekler ve asla vazgeçmeyecekler..

Onun için bizde dostluk ve postluk oyunlarına karşı uyanık olmak zorundayız ve su uyur, düşman uyumaz gerçeğini aynamızın üzerine yüzümüze çarparacak şekilde yazmalıyız ki, bir daha bu vahşetler, bu zalimlikler yaşanmasın..

Kıbrıs Barış Harekâtı'nın 44. yıl dönümünde bu kararı veren dönemin başbakanı Bülent Ecevit'i, Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan'ı ve bu uğurda gözünü kırpmadan şehit olan aziz askerlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı'nın yıldönümü ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsızlık günü kutlu olsun.. Allah bir daha o zalimlere ve zulmün tatbikçilerine fırsat vermesin

Etiketler:
Bu yazi toplam 878 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR