HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Unutursan sıra sana gelecek!

Adalet Bora
01.01.1970 / 02:00


İnsanım diyen herkese hatırlatmamızdır. Srebrenista'yı unutma.. Unutturma.. Unutursan ve unutturursan ne mi olur? Eğer sen unutursan, ben unutursam, biz unutursak tarih de unutur! Tarih dediğin tekerrürden ibarettir.. İşte o zaman sıra sana ve bize gelecek.. Srebrenista'daki katliam hepimizin canından can alan bir soykırımdır.. Andolsun ki, Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız..

UNUTMA! Bugün Srebrenitsa soykırımının 23. yılı. İkinci dünya savaşından bu yana Avrupa'nın ve tüm Bütün dünyanın gözü önünde yaşanan en büyük soykırım ve katliam olarak tarihe geçti.. Sırp birlikleri 11 Temmuz 1995'te, Bosna Hersek'in Srebrenitsa kasabasında 8372 müslüman Boşnak'ı BM ve Hollanda barış gücünün kontrolünde katletti..

UNUTMA!..Bu katliam bu soykırım Birleşmiş Milletler’in Srebrenitsa’yı güvenli bölge ilan etmesi ve 600 Hollanda Barış Gücü'nün gözetiminde yapıldı.. Müslüman Boşnaklar için kuruldu tuzak.. Herkes seyretti bir bir düşerken toprağa çocukların gül kokulu bedenleri.. Herkes seyretti bir babanın oğluna koşarken sırtından vuruluşunu..

UNUTTURMA! Ve genç, yaşlı, kadın demeden köpekçe arkadan saldırdılar Sırplar, BM ve Hollanda gözetiminde..Çocuklara, kadınlara tecavüz ettiler sonra.. Sonra çoluk çocuk, anne-kız, baba oğul, dede torun demeden hepsini bir yere toplayıp üzerine ateş edip toplu katliamı yaparken, medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar sırıtarak izliyordu..Unuturmuyuz! Unutmayacağız

Unuturmuyuz? And olsun ki ; Unutmayacağız ve unutturmamak için sonsuza kadar Srebrenista'nın büyük acısını kutsal dava olarak muska yapıp zihnimizde, yüreğimizde, kalemimizde, kutsallarımzda saklayacağız!

Ve son nefesimize kadar haykıracağız; UNUTMA! UNUTURSAN SIRA SANA GELECEK!

Etiketler:
Bu yazi toplam 1280 defa okundu
YORUMLAR
YILMAZ KARAGÜLLE: 
"bosna"
tebrikler Adalet hanım güzel bir konuya temas etmişsiniz. İslam aleminin kabuk bağlayan bir yarası ama asla unutulmayacak acısı Srebrenista katliamı. Unutmamak gerekir eevet. Bize ne kadar medeni diye yutturulmaya çalışılan avrupalıların, ne kadar cani olduğunu gördük. Merhum Ernbakan hocamız bir sözünde " bu batı güçten anlar, sözden değil " cümlesi hala hafızalarımızda. Teşekkür ederim bu yazınız için
16.07.2018 / 11:33
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR