İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İstifa mı?

Adalet Bora
27.06.2018 / 00:00


Bu memleket her seçim sonrası CHP'nin meşhur 'Genelbaşkan İstifa' seslerine tanıklık eder.

ilk gün gür çıkar bu ses. İkinci gün biraz azalır. üçüncü gün duyma eşiğinin altında kalır. Dördüncü gün disiplin ve ihraç kartı açılır ve beşinci gün 'istifa'da neymiş' denilerek  olay tamamen unutulmaya yüz tutar CHP'de..

Millet bu tabloyu ezberlmesine rağman yine de 'ne olacak bu CHP'nin hali'  demekten kendini alamıyor.

Tabi bu durum, CHP için değişmeyen tek gerçeklik.. CHP Genelbaşkanı her seçimi kaybeder ve sonra çıkar galiptir bu yolda mağlup olan diyerek bir dahaki seçime kadar tartışır durur ama birşey değişmez.. 

Çünkü CHP Genel Başkanları ; Dünden bugüne , Atatürk'ün miras bıraktığı ilke ve inkılaplara sahip çıkmak yerine koltuğuna sahip çıkmayı ilke ve inkılap olarak algılamış ve öyle uygun görmüşler . CHP'nin baş koltuğuna oturan her isim; Sathı müdafaa yoktur, hattı müdafaa  vardır', o hat koltuktur'  diyerek yolunu seçmiştir.. Bunun içindir ki; Koltuk kavgası CHP'de demokrasinin de , özgürlüğünde, ülke menfaat ve geleceğinin de önünde olmuştur ve ne yazık ki aynı yanlışa devam etmekte de ısrarlı

Durum böyle olunca, kaybettiği her seçim sonrasında Genelbaşkan çıkar ve 'koltuk sevdalıların bu partide yeri yoktur' diyerek  kapıyı gösterir.. Yani diyor ki; Ağanın koltuk sevdasına karşı başka koltuk sevdası olur mu?' .. Bu sadece Kılıçdaroğlu için geçerli değil. Daha öncede CHP'de bu kavga hep yaşandı ve yaşanmaya devam ederken  Kılıçdaroğlu kendisine miras bırakılan bu durumu açık açık kameralar önünde demokrasi adı altında kamuoyuna sunma maharetini ustaca gösteriyor  ve her defasında kaybeden CHP'ye karşılık koltuğunda kalma mücadelesini kazanıyor.. 

Ne yani; partinin oyları düşmüş, Parti karışmış, Muharrem İnce partiden daha fazla oy almış, Milletvekilleri ve teşkilatlar istifasını istemiş diye bir Genelbaşkan çıkıp istifa eder mi? Asla (!)

 Son söz olarak Atatürk ilke ve inkılaplarına sıkı sıkıya bağlı, cumhuriyet değerlerine sahip CHP'lilere diyoruz ki; partiden ayrılarak giden demokrasi çok memnun ki yerinden yıllardır dönmüyor seferinden...(!)  Demokrasinin o seferden dönmesi için koltuğa yapışmayacak bir genelbaşkan seçmeniz ve Kılıçdaroğlu'ndan sonra gelecek (Çünkü şu an için istifa etmeyi düşünmüyor) Genel Başkana en fazla iki dönem ve mutlak seçim galibeyeti şartını getirmeniz gerekiyor.. 

Yoksa bu gidişle üç seçim sonrası CHP baraj sularının altında kalmaya mahkumdur! 

Etiketler:
Bu yazi toplam 2834 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR