Emeklilere müjde
Meteorolojiden şiddetli yağış uyarısı!
KAÇAK HAFRİYATA 216 BİN TL CEZA
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KILIÇDAROĞLU VE İNCE

Adalet Bora
12.06.2018 / 00:00


Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı kesinlikle Muharrem İnce değildi.. İnce erken seçim kararından hemen sonra adaylığa hazır olmasına rağmen, tüm genelbaşkanlık seçimlerinde Kılıçdaroğlu'nun karşısına azim ve kararlılıkla çıkan bir isim olmasından dolayı Kılıçdaroğlu yine de İnce'yi pas geçerek önce çatı adayı girişimlerinde bulundu, ardında hayali cihan değer(!) bir aday tarifiyle kamuoyunun önüne çıktı

Son dakikaya kadar İnce'nin üstü çizikti büyük ihtimal

Abdullah Gül planı suya düşünce, Kılıçdaroğlu yeni bulduğu Abdullatif Şener'e yöneldi ki, Şener daha sonra yüzde 99 kendisinin açıklanacağını ancak son dakikada vazgeçildiğini bizzat ittiraf etti

CHP'nin tabanından ziyaded tavanındakilerle yol alıp aday belirlemeyi yeğleyen Kılıçdaroğlu, Meral Akşener'le yola devam eğilimini de gösterdi ancak buna cesaret edemediği için dillendiremedi büyük bir ihtimal..

Nihayetinde Kılıçdaroğlu'na golü atan isim ise ismi adaylar arasında geçen İlhan Kesici oldu.. Kılıçdaroğlu'nu beklemeden İnce'yi açıklamıştı.. 

Bu süreci herkes takip etti. Ancak, İnce'yi hiç bir koşulda sıcak bulmayan Kılıçdaroğlu zorunlu adaylık açıklamasından sonra

İnce'ye ilk golünü ' Gel buraya Muharrem İnce" sözleriyle attı ki bu 'takdim iletişim dilinde ' patron benim, ben sana lutufta bulundum' demektir.. Ve sosyal demokratlığı ağzından düşürmeyen Kılıçdaroğlu'nun puanını eksilere kadar düşürdü..

Kılıçdaroğlu İnce'ye ikinci golü, milletvekili adaylarını belirlemede attı.. Ve İnce'ye yakın isimleri ince ince doğradı ve listeye almadı.. İnce'nin moralini bozmayı başardı.

Kılıçdaroğlu İnce'ye  üçüncü golü, geçtiğimiz günlerde Meral Akşener'le yeniden buluşarak attı.. Oysa bu görüşmeyi yapacak biri varsa o da İnce olmalıydı ki zaten görüşülecek ne kalmıştır ki bu saatten sonra diye insan merak ediyor. İnce bu görüşmenin gerçekleştiği gün bir TV programındaydı ve kendisine sorulduğunda ' içerik hakkında bilgim yok' dedi. 

Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye dördüncü golü ise devam ediyor.. TV ve açık hava reklamlarında boy göstermeye başlayan Kılıçdaroğlu adeta Muharrem İnce ile yarışıyor. onun adına vaatlerde bulunuyor ve üstelik İnce daha açıklamadan o önceden o vaatleri  açıklayıp haber olma telaşından vazgeçmiyor..

Yani Sözün Özü Kılıçdaroğlu muhalefetten ve rakiplerinden daha fazla Muharrem İnce'yi kesiyor, adeta rakibi gibi onu sahnelerden diskalifiye etmek için İnce ile yarışıyor. 

Bu telaşın nedeni ise çok açık: İnce'nin sahneye çıkışından bu yana unutulan Kılıçdaroğlu, vazgeçilecek isim olmaktan, CHP'nin gelecek Genel Başkanı olma iddiasını daha da güçlendiren ve kanıtlayan Muharrem İnce'yi sanki daha sandığa gitmeden yolundan etmek için fena halde kendine yatırım yapıyor

İnsan ister istemez merak ediyor tabii; madem ki bu kadar reklama, ilana, gol atmaya meraklıydın neden kendin aday olmadın?

Sanırım tüm CHP'liler bu soruyu soruyorlardır

ANCAK

Kılıçdaroğlu'nun bu çabaları bir fayda vermeyecek ve CHP 'nin lideri hitabetiyle, partisinin değerlerine sahip çıkmasıyla, Atatürkçülükten yana duruşuyla ve toplumun değerlerine karşı daha inandırıcı tavırlarıyla CHP'lileri meydana çıkarmayı başaran İnce olacak.. 

Çünkü;  İnce kısa sürede CHP'nin özlediği lider olduğunu kanıtladı.. Meydanları harekete geçirdi. Mimikleriyle, tavrıyla, konuşmasıyla, partililerinin gönlünü çoktan fethetti.. Ancak seçime kadar Kılıçdaroğlu'ndan kesik yemeye devam edeceği de kesin..

Bakalım seçim ve sonrasında İNCE nasıl bir hamle yapacak partisi için.. Herkes merakla o anı bekliyor

Etiketler:
Bu yazi toplam 359 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR