HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İttifak ve nifak!

Adalet Bora
07.05.2018 / 00:00


Madem ki bu kadar kolaydı ittifaklar kurmak, bugüne kadar yaşananları nereye koyacağız var mı bir fikri olan..

Sormadan edemiyor insan; Saadet- CHP- İYİ Parti'nin anlı şanlı liderleri madem ki bu kadar kolay anlaşıyordunuz, daha önce birbirinize yobaz- dinsiz,ırkçı diyerek ayrıştırdığınız insanlara ve bu memleketin kaybettiği büyük dostuk ve kardeşliğin köküne döktüğünüz kibrit suyunu nasıl kurutacaksınız..?

Ak Parti, MHP madem ki bu kadar iyi anlaşıyordunuz, daha önce söylediklerinizi, birbirinize saydıklarınızı, insanları birbirlerine düşman edişleriniz, insanların sokakta birbirlerinin yüzüne bakamaz hale getirişiniz nedendi?

Madem ki herkes ve her kesim bu kadar kolay ittifak yapabiliyordu neden bugüne kadar toplumun taa kılcal damarlarına kadar nifak tohumları ektiniz?

Parti liderleri olarak, siyasetin yön tayincileri olarak madem ki bu kadar kolay formülleriniz vardı neden bu kadar beklediniz?

Madem ki sağcısıyla, solcusu, madem ki ülkücüsüyle muhafazkarı, madem ki orta yolcusuyla uç yolcusu aynı köprünün üstünden el ele tutuşarak düşmemek için bu kadar kolay ve bu kadar çabuk anlaşabiliyordu sormazlar mı toplumun her kesimine ince ince doğradığınız kin, nefret, taraftarlık, yandaşlık, güya yoldaşlık ve daha yüzlerce ayrıştırıcı tohumları ekerken hiç mi vicdanınız sızlamadı, hiç mi Allah'tan korkmadınız..

Sözün özü; bu ittifaklar bize şunu gösterdi siyasetin birbirinden uzaklaştırdığı tüm kesimlerin ortak bir noktada buluşma şansı ve umudu her zaman vardır

Umarım bu ittifaklarınız yeni nifaklara yol açmadan bu topraklarda kardeşliğin tüm farklılıklara rağmen baki olduğuna inanmış bir toplumun yeniden doğuşuna tanıklık eder!

Etiketler:
Bu yazi toplam 854 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR