Galatasaray açıkladı
Bakan'dan EYT açıklaması
FETÖ operasyonu; çok sayıda gözaltı var
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

FIRDÖNDÜ

Cengiz Yücak
23.04.2018 / 00:00


Türk siyasetinde son on yılda yaşananlar hele hele son üç yılda olagelenler bana bir dönemlerin meşhur dönek milletvekili "Fırıldak Kubi"yi hatırlattığı için yazımın başlığına özellikle "Fırdöndü" tanımlamasını ekledim..

Fırıldak Kubi kim mi?

"Fırıldak Kubi" lakabıyla tanınan DSP eski Afyon Milletvekili Kubilay Uygun..

Bilmeyenler için hatırlatayım kim olduğunu..

1995 yılında DSP'nin Afyon milletvekili olarak meclise girmişti. Aktif ilk onbirde şans bulamayınca DYP'ye transfer olmuştu. DYP'de kendini kanıtlayamayınca tekrar DSP'ye dönmüştü. DSP'den de bu kez ANAP'a geçen Kubilay Uygun aynı sezon içinde MHP'ye transfer olmuş ama bu macerası da uzun sürmemiş ve MHP teknik direktörüyle anlaşamayınca MHP'den de ayrılmıştı..

Sonrası mı?

Sonra Türk siyasetinde 1 ayda dört parti değiştirmesiyle ile hatırlanan Kubilay Uygun İstanbul'da bir otelde intihar etti. Habertürk'ün haberine göre maddi sıkıntılar yaşadığı öne sürülen Uygun ailesine "İntihar ettiğim silahımı satın otelin parasını ödeyin" notu bıraktı..

Evet Fıraldak Kubi'nin kısa yaşam öyküsü bu..

Peki Türk siyasetinde bu fırıldaklık son muydu?

Vallahi bir milletvekilliği döneminde dört siyasi parti değiştirmesini bir tarafa bırakırsak şimdikiler "eylem" ve "söylem"leri ile Fırıldak Kubi'ye rahmet okutuyorlar inanın..

Hele şu siyasi parti genel başkanlarının dün birbirlerine sıraladıkları hakaret ve küfürler ile bugün dizdikleri methiyeleri görünce içimden "Allah rahmet etsin Kubilay Uygun" demek geliyor..

Gerçi çok insancıl olduğumdan olsa gerek ki; insanlık suçu işlemedikleri sürece dünyadan göçenlere genelde hep "Allah rahmet eylesin" derim ya..

Neyse..

Ak Partililer Fethullah Gülen'e "Hocam" diye saygıda kusur etmezken, CHP'liler "ne Hocası o Kumpascı kumpascı" diye bağırıyorlardı..;

Şimdi ise Ak Partililer ona "Darbeci-kumpascı" diyorlar, CHP'liler ise "onlar için de hukuk" diye sahip çıkarak "Adalet Yürüyüşleri"nde yanlarında yürütüyorlar..

DYP'li Meral Akşener, DYP'nin bitmesine rağmen MHP'nin sayesinde TBMM Meclis Başkanvekili olabilmişti..

Şimdi ise Devlet bahçeli Akşener'e, Akşener'de Bahçeli'ye 1 numaralı düşman..

CHP'nin bakışında Meral Akşener dün "Susurluk bağlantılı" iddialı idi, bugün ise "demokrasi için siyaseten yolunun açılması gereken bir lider"..

Ya Devlet Bahçeli ile Erdoğan'a ne demeli?

Ben bir şey demiyorum..

Rahmetli Demirel desin;

"siyasette dün dündür, bugün bugün.."

Neydi yazı başlığım?

Bir döndü iki döndü Fırdöndü..

Kocaeli mi?

Fatma Kaplan Hürriyet-Lütfü Türkkan elele..

İkisi birlikte finale.

Etiketler:
Bu yazi toplam 4021 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR