HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

SİYASET SATICILARI

Adalet Bora
22.03.2018 / 00:00


Siyaset satıcıları hızla çoğaldı ve yine yeniden sahne almaya başladılar

Bunlar birgün orda öteki gün şurdalar. Sabah başka türlü akşam başka şekil olurlar.. Bu Siyaset satıcıları;  adam satıcılığından geçinirler.. Adam yerine konmadıkları an, başka taraftarlar  ve yandaşlar bulurlar.. Ve onlar siyasetin içine adamlığı ve dostluğu asla koymazlar

Onun için, Siyaset ile dostluğu yan yana koymayanlar, hergün yan ve yandaş değişterenler her ne kadar bugün revaçta olsa da bu aslında kişilerin ahlaki yoksunluğunun göstergesidir.

Yani siyasetin suçu değil yalakalık

Yani siyasetin suçulu değil satıcılık

Yani siyasetin suçu değil uç kuruşluk olmak

Yani siyasetin suçu değil, adamlığı ve güvenirliği palyaçolar gibi maske olarak kullanmak

Çünkü; Siyaset temel itibariyle  içinde dönekliği ve adam satmayı barındırmaz, siyaseti bu hale getiren siyaset yaptıklarını sanan kişilik kısıtlığı yaşayanlardır

Eğer bugün siyasetteki adam satıcılık kirliliği ve seviyesizliği bu kadar yükselmişse bu, siyasetçiyim diye ortada dolaşan ve kabul görenlerin siyasi cibiliyetsizlğindendir.

Siyasette yol arkadaşlığı yerini hızlı bir şekilde menfaat arkadaşlığına ve sat gitsine bırakabiliyorsa bu sadece ve sadece "çubuk karakterliler"in hızla çoğalmasından kaynaklanıyor.

Bugün görünen manzaraya baktığımızda; siyasetin hergün biraz daha çirkinleştiğini, kendi partilisini ve birlikte yol aldığı arkadaşlarını göz göre göre dışlayarak ve satarak ne kadar berbat bir menfaat birliktelikleri kurduklarını da görüyoruz.

Ama unutulmasın ki; dünkü yol arkadaşını beş kuruşa satanlar bugün edindikleri yol arkadaşlarını üç kuruşa bit pazarına çıkarırlar ve gözünü kırpmadan satarken, bundan hiç de utanmazlar! 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1318 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR