HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?

Adalet Bora
20.02.2018 / 00:00


Çocuklara tecavuz ve istismar bu ülkenin utanç yüzüdür. Bunu yüzlerce kez lanetledik, yazdık. İsyan ettik. Ama bitmedi ve cezası ölüm olmadıkça da bitmeyecek bu utanç.. Bu vahşete idam cezası vermek için daha ne bekliyorsunuz? Sahi bu vahşeti normal bir şekilde yargılarken nasıl uyuyorsunuz? Kimdir, hangi güçtür, bu alçaklığa ve vahşete idamı engelleyen?

Adana'da 4,5 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan yaratık cezaevinde. Bu yaratık normal bir şekilde yargılanıyor. Hapis mapis. Hak hukuk falan filan ne kadar gereksiz laf varsa ortaya konuyor

Ya ne yargılanması.. Ne hakkı. Bu iğrençliğin tek bir cezası var; idam.. Öldürün gitsin.. Neyin savunma hakkı. Hangi yaşam hakkından bahsediliyor anlamak mümkün değil. Hukukun neresine oturtuluyor böyle bir vahşet, böyle bir dehşet.. 4.5 yaşında bir çocuk diğer yandan hak ve hukuk.. Bırakın Allahaşkına..

Bir ülkenin adaleti ve hukuku çocuklara, masumlara, yaşlılara yönelik tehdit oluşturan kişilere verdiği ceza ile ölçülür!

Hukuk zulme uğrayanın yanındaysa hukuktur

Hukuk, mazlumun, çaresizin ve savunmasızların hakkını savunuyorsa hukuktur

Hukuk, tartışmasız gerçeklerin seyrini değiştirecek yönlendirmelere, tavsiyelere, başka ülkelerin dayatmalarına kulağını tıkadığı ve adaleti sağlamak için terazini ortaya koyduğu zaman hukutur

Ve çocuğa tecavüz edene ölüm cezası vermiyorsa hukuk dediğimiz makam, kırılsın o terazi, yıkılsın gökkube başımıza.. Bundan sonra ne haktan ne hukuktan bahsetmesin kimse

Sapığa yaşama hakkı verip, mağdur ve mazluma cehennem yaşatılıyorsa yalandır söylenen tüm sözler, yalandır ifade edilen tüm isyanlar..

Ne hadım ne ömür boyu hapis.. Tek bir yolu vardır; sabitlendiğinde suçu sorgusuz sualsiz ölüm cezası! Başka türlü düşünen varsa şeytanın yol arkadaşıdır.. Böyle bilinsin!

Etiketler:
Bu yazi toplam 1649 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR