Mecliste kabul edildi...
64.348 kişi başvurdu
CHP'de İzmir için sürpriz aday!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

ACI DA ORTAK VATAN DA!

Cengiz Yücak
10.02.2018 / 00:00


Hakkari Çukurca'da PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen aslen Ardahan Çıldır doğumlu İlker Ağaçay’ın cenazesi ailesinin yaşadığı Gebze'de Çoban Mustafa Paşa Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gebze Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidimizin cenazesine başta Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık,  Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, İlyas Şeker ve CHP milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci, Darıca belediye başkanı Şükrü Karabacak,Dilovası belediye başkanı Ali Toltar, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün ve KOÜ rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü olmak üzere ilçe Kaymakamları, Askeri Erkan, siyasi parti il ve ilçe başkanları ile binlerce Gebzeli katıldılar..

Şehidimiz İlker Ağçay'ın gözyaşları ve "Şehitler Ölmez Vatan bölünmez" sloganı ile son yolculuğuna uğurlandığı merasimden medyaya yansıyan İlker Ağçay'ın babası Erol Ağçay'ın bir koluna Ak Parti Kocaeli milletvekili ve Başbakan yardımcısı Fikri Işık'ın diğer koluna ise CHP Ardahan eski  Milletvekili Ensar Öğüt'ün girmiş olduğu fotoğraf karesi "VATAN HEPİMİZİN ACI DA HEPİMİZİN" dedirtti..

Evet Şehit İlker Ağçay hepimizin şehit evladıydı..

İlker Ağçay'ın uğruna şehit olduğu vatan hepimizin ortak vatanıydı..

İlker Ağçay'ın babası Erol Ağçay hepimizin şehit babasıydı..

Şehit acısı hepimizin ortak acısıydı..

Ak Parti Kocaeli milletvekili Fikri Işık ve CHP Ardahan eski  Milletvekili Ensar Öğüt'te hepimize ait olanı birlikte sahiplenmişlerdi!

O zaman niçin bu iktidar ile muhalefet arasında süren "Milli-Gayri Milli" tartışması?

Mehmetçiklerimiz siyaset, din, dil, mezhep ve etnik köken farkı gözetilmeksizin kahpe teröristlerce şehit ediliyor!

Onlar vatan ve milletin bölünmezliği için canlarını vererek şehit oluyorlar..

O zaman  "VATAN HEPİMİZİN ACI DA HEPİMİZİN" diyerek artık bir son vermenin zamanı gelmedi mi siyasi rant uğruna milleti "Milli-Gayri Milli" tartışmasının peşine takmanın?

Geldi..

Bu tartışmaya siz son vermezseniz, millet sizin siyasetinize son verecek bilesiniz..

Etiketler:
Bu yazi toplam 3157 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR