HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

YÖNETİCİLER VE DALKAVUKLARI

Adalet Bora
07.11.2017 / 00:00


Eskiden sarayların şakşakçıları ve dalkavukları varmış.. Bunların tek görevi ; Hükümdar, vezir veya her kimse patronu ne söylerse söylesin, isterse bir dakika önce söylediğinin tam tersini söylesin, hiç bir şeyi sorgulamadan alkışlıyor 'padişahım çok yaşa' diyerek kesesini dolduruyormuş...

Şimdi bu şakşakçılar ve dalkavukların yerini danışmanlar,yandaşlar, faydaseverler, ihaleseverler, kestirdemeden cüzdanlarını dolduranlar ile her dönemin adamı olanlar aldı..

Bu şakşakçılar ve dalkavuklar hem yöneticiler, hem toplum, hem devlet, hem millet için virüsten daha tehlikeli ve korkunçlar.. Bunlar keselerini doldururken, gelene ağam gidene paşam derken, bunları baş tacı eden, bu şaklaban ve dalkavuklarla yürümeye devam eden, onları koruyan kollayan yöneticileri bekleyen mutlak sonuç ise bitiş ve tükeniştir.. Tarihin hiç bir döneminde dalkavuklar ve şaklabanlar sayesinde mutlu sona ulaşmış bir tek yönetici yoktur

Onun için sizi kendi menfaatleri ve çıkarları için yüceltenlerden uzak durun. Unutmayın ki, düştüğünüzde ilk sizin üstünüze basıp karşıya atlayacak olanlar işte sizin o vazgeçemediğiniz dalkavuklar ve şakşakçılarınız olacaktır..

onun için siz siz olun, sizi sorgusuz sualsiz, kusursuz bulan yaşa, varol diyerek nirvanaya ulaştıran etrafınızdaki şakşakçılar ve dalkavuklara fazla itibar etmeyin.. Onlar dünde başkalarına aynı şeyi yapıyordu size özel değil durumları.. Bir kere daha düşünün hemen düşünün. Yarın çok geç olabilir sizin için!

Etiketler:
Bu yazi toplam 1025 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR