HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Felakete sürükleniyoruz

Adalet Bora
24.10.2017 / 00:00


Siyaset tüm sosyal dramları, toplumsal kaosları unutturdu..Oysa hızla tükenen değerler, yerle bir edilen gerçekler, yarınlarımızı derin bir çukura gömen programlar ve onların belirlediği yol ve yöntemlere mahkum edilmiş bir toplum haline getirildi Türkiye..

Farkında değilsiniz ama toplumun tüm dengeleri yerle bir olmuş.

TV'lerdeki izdivaç programlarının yerini daha korkunç şeyler aldı. Hergün ahlaksal çöküntünün dibe vurduğunu gösteren korkunç kurgular gerçekmişçesine beyinlere yeniden kazınıyor. İzdivaçları bırakanlar bu sefer; kim kimin annesi, kim kimin babası, kim kimin oğlu-kızı programlarına başladılar

Canlı yayınlarda reyting denen canavar için küfürler-hakaretler almış başını gidiyor.. RTÜK nerede, neye göre, hangi koşullarda müdahale edeceği programı belirliyor kimsenin umurunda değil. Bu programları RTÜK'e kimse şikayet etmiyor mu yoksa ediliyor da RTÜK umursamıyor mu?

Leş kokuyor tüm programlar..Lağım kokuyor

Sosyal çöküntülerin yarattığı kargaşada çocuklar ve gençler sürekli ötekileştiriliyor. Akıl ve ruh sağlığının hiçe sayıldığı böylesi programlara neden müdahale edilmediği en çok merak edilen konular arasında..Dİğer taraftan kadına şiddet, çocuklara, yaşlılara şiddet, toplumsal cinnet aralıksız devam ediyor

Huzurevlerindeki ve hatta yoğun bakımdaki bir yaşlının maruz kaldığı dehşet manzaralar hergün yaşanıyor.. Kadınlar yine öldürülüyor. Uyuşturucu, fuhuş, dolandırıcılık, kalpazanlık ve daha niceleri toplumun derin damalarlarına sızmaya devam ediyor. Ama tüm bunların yüzde biri dahi gündeme girme başarısını (!) gösteremiyor..

Gündem sürekli siyaset olunca ve siyasetteki sorunların çözümüne odaklanınca ortaya böyle derin bir yara çıkıyor ki, bu durum ileride bu ülkenin baş edemeceği derin sorunlara gebe.. Yani hiç kimse; benim tuzum kuru demesin. Çoluk-çocuk, genç yaşlı dehşet bir sona doğru hızla sürükleniyor ve bu selden hiç kimsenin kurtulma şansı yok..

Onun için biraz dikkat. Biraz duyarlılık. Bu felakete gidişi durdurabilir

Etiketler:
Bu yazi toplam 1024 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR