İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Türkiye-Barzani ve Kürdistan

Adalet Bora
19.09.2017 / 00:00


Türkiye büyütüp beslediği Barzani ile yoluna devam edecek mi? Eylül'ün en sıcak ana gündem maddelerinden biri Kuzey ırak'ta şimdiye kadar kurulu olan ve 25 Eylül'de resmen bir Kürdistan devleti için yapılacak referandum..

Türkiye referandumun olmasını istemiyor

İran istemiyor

Irak yönetimi istemiyor


Peki kim istiyor?

En ateşli savunucu İsrail. PKK, HDP.. Yahudi cemaatleri ve temsilcileri başta olmak üzere uzun bir süredir İsrail Barzani ile el ele kol kola çalışıyor. Açık ve net tüm desteğini veriyor ve Kürdistanı kurarak yönetmeyi çoktan planlamış..VAAD EDİLMİŞ topraklar hayalini gerçekleştirmek için bu fırsatı asla kaçırmak istemiyor..

Amerika zaten İsrail'in istediği ve yaptığı hiç bir şeyi reddecek konumda değil. Erteleyin falan filan diyor ama öte yandan tüm çalışmaları ve hazırlık sürecini zaten desteklemekten hiç vazgeçmedi ve vazgeçmeyecek. Çünkü İstaril'in planı Amerika'nın planlarıyla hiç bir zaman çakışmıyor

Rusya 'bize göre hava hoş' diyor

Suudi Arabistan: Başkan Barzani cesaret ve bilgeliğiyle karar versin diyerek ben bilmem ağa bilir demeye getiriyor

BARZANİ'Yİ TÜRKİYE BÜYÜTTÜ

Elbetteki Suriye'deki uluslararası iç savaş, DEAŞ, Haşdi Şabi, YPG, PKK başta olmak üzere yanıbaşımızda korkunç bir terör üçgeni ile karşı karışyayız.. Barzani'yi bugünlere getiren de Türkiye'dir. Tıpkı Salih Müslim'i muhatap kabul edip, uluslararası arenada varlığını sağlama yanlışlığına düştüğü gibi

Ama Barzani Müslim'den çok daha farklı bir konumda

Türkiye yıllardır PKK terörü nedeniyle Barzani'yi hep özel tuttu. Tüm dönemlerde bu böyle oldu. Barzani'yi bugün Türkiye'nin itirazına 'savaşa hazırız' diyecek kadar güçlü kılan Türkiye'dir..

Kırmızı halısından, Kürdistan Bayraklı resmi karşılamaya kadar.. Barış sürecinin rol modeli yapılmasından Ak Parti kongresine davet edilerek kürsüde Ak Partililere kürtçe hitap ederken, salondaki partililerin ; Türkiye seninle gurur duyuyor' temaşasına kadar giden bir Barzani kardeşliği vardı ortada

Barzani bütün bunları nasıl oluyor da elinin tersiyle itip Türkiye'ye meydan okuyor peki?

Çünkü; Barzani İsrail desteğini, silah gücünü, ABD'nin kuvvet ve kudretini ve hiç kuşku yok ki, Esad'ın da gizli ve/veya görünür desteğini yani Türkiye'nin ortadoğu'daki varlığını tümden silmek isteyen tüm güçlerin tam desteğini almış durumda.. Ve artık Türkiye onun için önemini yitirmiş bir ülke?

Irak'ı işgal eden ABD Irak'ı yerle bir ederken, Erbil'i cennete çevirmenin yarışında olanlar bence bir değil binkez daha düşünecekler yaptıklarını?!

SON OLARAK

ABD'nin bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumalarına silah satışını iptal etmesi de Türkiye'nin bölgedeki alternatifi olarak Barzani'li Kürdistan'ı hazırlaması ve onaylamasıdır..

Etiketler:
Bu yazi toplam 956 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR