İYİ Parti'den Akşener'in istifa ettiği iddiası hakkında ilk açıklama
Katliam yaptı
Meteorolojiden yeni açıklama
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

CHP Kocaeli Ve Gebze'nin hangi politikacısı FETÖ'ye yakındı?

Cengiz Yücak
10.08.2017 / 00:00


Kocaeli ve Gebze medyasında son haftalarda "CHP Kocaeli Ve Gebze'nin hangi politikacısı FETÖ'ye yakındı" haberleri tartışılmaya başlandı ve bazı yayın organları "şu politikacı yakındı" diye kesin ifadeler kullanırken, bazıları da "CHP'de FETÖ'cü aranmaz" şeklinde peşin karşı duruş sergiledi..

Bizce bu soru iki şeklide sorulmalı;

1-CHP Kocaeli Ve Gebze'nin hangi politikacısı Cemaate yakındı?

2- CHP Kocaeli Ve Gebze'nin hangi politikacısı FETÖ'ye yakındı?


Hani Ak Parti 17-25 Aralık 2013 operasyonlarını milat olarak kabul ediyor ya! 

Buradan yola çıktığımızda 17-25 öncesi "FETÖ" olmayıp "Cemaat" olan yapıya hem Ak Partili, hem CHP'li hem de MHP'li olmak üzere hemen hemen tüm siyasiler yakın durdu..

Niye durmasınlar ki?

Sonuçta cemaatler oy deposu idi ve oyun olduğu her yer siyasetçiler için vazgeçilmezdi..

O zaman 17-25 Aralık 2013 öncesi için siyasetçilerin birbirini suçlaması bir zemine oturmuyor..

Lakin 17-25'den sonra bu cemaat, MGK ve Yargı kararları ile de "FETÖ" adı altında örgüt olarak kabul edilince işin rengi değişiyor..

O zaman 17-25 Aralık 2013'den sonra CHP'de şuna bakmak lazım. Kocaeli ve Gebze'de hangi CHP'li milletvekili veya Örgüt Başkanı;

-FETÖ'ye yakın durdu? 

-FETÖ'cü gazetecileri ziyaret etti?

-FETÖ'nün gazetelerine ilan ve reklam desteği verdi?

-Ve en önemlisi 2014 yerel seçimlerinde, Kocaeli ve Gebze'de hangi CHP'li milletvekili veya İlçe Örgüt Başkanı, adaylığı kesinleşen ilçe belediye başkan adayına, FETÖ'cülüğü tescilli kişi ya da kişiler için "ona belediye meclis listesinin ilk sılarında yer ver" diye baskı kurmaya çalıştı?

Bu soruların cevabı zor değil..


Dönemin yayın organlarının bir kopyası zaten Devletin elinde, arşivden çıkarıp bakarsanız aradığınız sorunun cevabını bulursunuz..

2014 yerel seçimlerinin ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayları hayattalar, yaşıyorlar. Yine dönemin FETÖ gazetelerine baktığınızda onların tam veya yarım sayfa seçim ilanlarını görürsünüz ve de Parti üst kademesinden kendilerine FETÖ ile ilintili kişilerin, Belediye Meclis listesine sokulması yönünde bir talep olup olmadığını öğrenirsiniz..

Yoksa şimdi kuru kuruya laf ebeliği yapmak "sen FETÖ'cüsün" ya da "CHP'den FETÖ'cü çıkmaz" lafları slogandan öteye geçmez..

Evet CHP'den FETÖ'cü çıkmazdı doğru.. Doğru ama hangi CHP'den?

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında, hem FETÖ hem de Ak Parti hükümetine "Bu bir kumpastır. Ben bu davanın Avukatıyım" diye meydan okuyan ve bu meydan okumanın cezasını "kaset komplosu" ile ödeyen Deniz Baykal'ın CHP'sinden..

Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler, Şahin Mengü ve Emine Ülker Tarhan gibi ulusalcı ve milli isimleri partiden uzaklaştıran CHP'den değil..

Bu CHP'den her şey çıkar..

Ak partililer ile birlikte, Ak partiye yakınlığı ile bilinen yeni bir Valiye "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştirmek için yüzlerce kilometre yol tepen il başkanı da çıkar..

Ha bu yakın ya da uzaklığın hukuki yönden cezai bir karşılığı var mı?

Yok..

Lakin siyasi yönden cezai bir karşılığı olmalı. Hele hele Mustafa Kemal Atatürk'ün kurucusu olduğu Laik-Demokrat bir partide mutlaka olmalı..

Artık mahallesine göre Türk, Kürt, Atatürkçü, Solcu, Alevici, Sunnici türküsü çığırmanın devri geçti cancağızım..

Etiketler:
Bu yazi toplam 2700 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR