HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Bunları yapın!

Adalet Bora
23.07.2017 / 00:00


Karmaşanın, kötülüğün bitmediği bu bitmez tükenmez kargaşada kendinize bir iyilik yapın ve soluklanın.. Bugün hem kendinize hem dostlarınıza güzel şeyler armağan edin, güzel tavsiyelerde bulunun.. Edebiyatla, müzikle, resimle, şiirle soluklandırın haftasonunuzu

Hepimizin hayatını etkisi altına alan toplumsal olaylar, an geliyor yaşamın tüm renklerini silip götürüyor.. Siyaset, terör, cinayet, kaza, bela, ihanet, hainliğin binbir şekliyle, zulmün ve zalimliğin milyon çeşidiyle kirlenirken dünyamız ne çok yok edilip gidiyor güzellikler

Hain ve alçaklardan, üç günlük menfaatleri için tüm güzellikleri ateşe verenlere kadar hayatı berbatlaştıranlara inat güzel şeylerde var..

Şarkılar var mesela.. bugün dinleyin mutlaka; Azam Ali - Mehman, Polad Bulbuloğlu-Gəl ey səhər , Loreena McKennitt -The Gates Of Istanbul'a kulak verin, sizi güzelliklere götürsün..

En güzeli de türküler var anadoludan yüreklerimize esen.. Bugün mutlaka dinleyin; Ali Ekber Çiçek - El vurup yaremi incitme tabip 'desin, Haluk Levent - Kagizman'dan ısmarlasın size nar gelsin..GrupDestan- Cilveloy desin. Kiziroglu Mustafa' ile yoldaşlık edin Köroğlu misali..Ruhi Su'dan Sarıkamış ağıdını, Aşık Mevlüt İhsani'den Oğul'u dinlemeyi ihmal etmeyin..

Resimler var, kaplumbağları terbiye ederken huzur veren Osman Hamdi Bey'in eserinden .. Bir tanesini mutlaka telefonunuza indirip bakın. Fotoğraflar var, gelip geçer ömür dediğin diyen yaşlı bir anadolunun gözlerini bize çeviren..Mutlaka bakın..

Kitaplar var okundukça, yüreğimize dokunan.. Şeyh Galip'in Hüsn-ü Aşk'ı gibi.. Ann Chamberlin- Safiye Sultan 'ı Mutlaka okuyun..

Bir şiir okuyun, Kazak Abdal'dan; Her yeri yakıp harap eden Münkir münâfıkın soyuna yazdıklarını okuyun!


Sokakta bir çocuğun gözlerine bakın. Bir kedinin başını okşayın. Bir yaşlıyı ziyaret edin..

Kapatın kötülere ve kötülüklere açılan tüm kapıları, yaşama renk katan, anlam katan, değer katan güzelliklerin ne kadar çok olduğunu ve ne çok yakınımızda olduğunu göreceksiniz..

Kısacası bugün güzel bir kitap okuyun, güzel bir şarkı, güzel bir türkü dinleyin.. Güzel sözlerden bir demet yapıp, bir şiire dönüştürün ve gülümseyin güzelliklere. 

Etiketler:
Bu yazi toplam 998 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR