İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BU KADAR ZOR MU!

Adalet Bora
06.05.2017 / 00:00


İnsan olmak bu kadar mı zor? Doğruyu ve güzeli istemek ve iyilikten yana olmak bu kadar mı zorlaştı? Etrafımızda, en yakınımzdan en uzağımızdaki olay ve durumlara bakınca insan bulmanın ne kadar zorlaştığını görmek mümkün! Olaylara ve olanlara baktığımızda toplumun büyük bir cinnete doğru yol aldığını görmek mümkün.. İki günde 10 insanı katledenlerden tutun, lisede cinayet, hastanede darp, düğünde silahlı magandalığa, hırsızlığa, şiddete kadar herşey korkunç!

Etrafımızdaki herşey ve herkes kötülükten besleniyor

Bakın haberlere.. Dehşet dehşet.. Bir çekirdeğin kabuğunu doldurmayacak korkunç cinayetler, katliamlarla dolu haberler.. Çocuğa, yaşlıya, kadına şiddetin bini bir türlü..

Kötülük insanların ruhuna işlemiş hızla yayılıyor.. Kötülüğün dozajı hergün biraz daha artıyor.. Akla hayale gelmeyecek kötülüklerin kaynağı ne yazık ki yine insan dediğimiz mahlukatan başkası olmuyor

Memleketin her tarafından öfke, kötülük, kalleşlik dolu haberler, insanlıktan nasipsiz işler güçler, adalet duygusundan tamamen uzak insanların her geçen gün daha da artmasının yarattığı büyük endişe ve korku!

Elbette ki tüm bunların yok edilmesi için iyi bir yürek, mazlumlardan yana merhametli kalplere ihtiyaç var. . Memletin en yakınından en uzak köşesine kadar yaşanan her kötülük hepimizi derinden etkiliyor.. Onun için önce insan olmak sonra da gerçekten iyi bir insan olmak adına herkesin yapacağı çok şey var..

İnsan olmak zor değil, iyi bir insan olmak ise çok kolay.. Merhamet ve iyilikle atan bir yürek, doğruluk ve erdemle beslenen bir kalpten geçer iyi insan olmanın yolu..

İyi olun..İyilikle olun!

Etiketler:
Bu yazi toplam 1179 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR