HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşte CHP'nin iç yüzü

Adalet Bora
04.05.2017 / 00:00


Siyasetin en şaşırtıcı partisidir CHP.. Atatürk'ten aldığı emaneti her dönem kendine yonta yonta bitirme aşamasına getirdiğini farketmeye bile zamanı olmayacak kadar kavgalı ve içten içe pazarlıkların sahneden hiç düşmediği bir CHP

Atatürk'ün mirasını bugüne kadar üstüne bir santim gelişmişlik koymadan, savunduklarıyla yaşadıkları birbirinden inanılmaz zıt ve sadece koltuklara sevdalı CHP'nin yöneticileri artık yolun sonuna gelmiş bulunuyorlar

Atatürk'ü kullana kullana bitirdiler

Cumhuriyetin değerlerini kendi menfaatlerine kurban ettiler

Savundukları herşey sosyal hayata, çağın gerçeklerine inanılmaz ters düştü ve inandırcılıklarını yitirdiler

Halkın değer yargılarını sürekli aşağıladılar, elitçilik oynadılar.

Kendi egolarını ve çoğu hafif okur yazar koltukçularının cehalete bağlanmış heveslerine göre şekillendirdiler partiyi ve her defasında biraz daha kaybettiler ve her kaybediklerinde halkı suçladılar, halkı aşağıladılar..

Kadınları, gençleri partiden içeri almayarak dünden bugüne tek değişime geçit vermediler

Parti içindeki eğitimli, üretken, bilgili ve her biri partinin genel başkanı olabilecek yetideki insanları önce partiye aldılar sonra el birliği ile kapının önüne süpererek onurlarını, kariyerlerini kırıp geçirdiler.. Bugün çok ilginçtir ki parrtide demokrasinin kılıcı olarak görülen Kılıçdaroğlu 'konuşanı kapının önüne koyarım' diyerek son altın vuruşu yaparak aslında CHP'nin demokrasi ve fikir özgürlüğüne karşı nasıl tahammülsüz olduğunu açık ve artık üstü örtülmeyecek bir şekilde halka sundular

AKPARTİNİN ATIKLARINA SARILDILAR

CHP, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasıyla üstü örtülen gerçek ortaya çıktı. Bitmeyen kavganın son patlaması bu.. CHP son 15 yılda Ak Parti karşısında hiç bir varlık göstermediği gibi sürekli olarak Ak Partinin elinin tersiyle ittiği her alanı, kişi ve cemaat başta olmak üzere ardından bıraktığı denenmiş ama sonucu birbirinden berbat alanlara yönelerek sağcılık oyununu da çok kötü bir şekilde oynamaya çalışmış ve eline yüzüne bulaştırmıştır..

Geçmişte doğu ve güneydoğuda yaptığı siyasi ortaklıkların aynısını cemaat ve Ak Partide kendine yer bulamayan isimlerle yapma arzusundan vazgeçmediler ve ürettikleri çözüm onların sonunu hazırlıyor, umurlarında bile değil..

CHP bu profili ile ne sağda ne de solda hiç kimseye kendini inandırmadı ve Ekmeleddin İhsanoğlu sonrasında Baykal'ın Abdullah Gül teklifiyle bundan sonra da inandırması mümkün görünmüyor..

BEKAROĞLU'NA KALIR BU İŞ

Sonuç olarak;

CHP önümüzdeki Başkanlık seçimlerinde soldan bir aday çıkaramayacağı kesin görünüyor.. Birbirlerinin kuyusunu kazmak için kıyasıya yarışan CHP'lilerin şimdilik tek kurtuluşu sağ'ın bir dönemki haşin çocuğu,eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu gibi görünüyor..

Solislamcı Bekaroğlu değme CHP'lilerden daha fazla CHP'lilik yapıyor partiye geçtiği günden bu yana.. Bu da CHP'nin sol şeritten sağa geçişini normalleştirmede önemli bir etken! Bence kaçırmasınlar bu fırsatı..

Etiketler:
Bu yazi toplam 1364 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR