HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

BİZE VATAN OLDULAR

Adalet Bora
18.03.2017 / 00:00


Onlar birer kahramandılar.. Ölümün üstüne yürüyücek kadar kahraman.. Onlar birer destandılar..Onlar Çanakkale'de yedi düvele karşı bayrak gibi dalgalanan yürekleriyle durdular ve Çanakkale geçilmez dediler.. Canlarını siper ederek, varlıklarını, hayallerini, geleceklerini, özlemlerini, sevdalarını, analarını, babalarını hiç düşünmeden sadece vatan dediler ve yürüdüler yedi düvelin topuna, tüfeğine, mayınına karşı, silahları yürekleriydi.. Zırhları inançları..

Gittiler ölüme hiç düşünmeden, düğüne bayrama gider gibi gittiler.. Düşmana karşı etten duvar ördüler, yılmadılar, asla geri dönmeyi düşünmediler..Çanakkale'de destan oldular.. Şeref oldular, şan oldular, bize vatan oldular..

Vatan için

millet için

namus için

şeref için, özgürlük için, bağımsızlık için hiç tereddüt etmeden, ölüme meydan okuyarak gittiler cepheden cepheye.. Hiç düşünmeden ölümü, siperden sipere koştular.. Vatan için. Millet için, şeref için, namus için kahpe düşmanı geldikleri gibi geri göndermek için.

18 Mart ne büyük tarihsin. Şehitlerin günüsün..

Ey aziz şehitler.. Ey bu vatanı bize al bayrağı dalgalı olarak emanet eden aziz şehitler.. Kanınızla, canınızla bize armağan ettiğiniz, özgürce soluk aldığımız her saniye, her dakika, her saat için sonsuza kadar aziz ruhlarınızın önünde saygıyla eğilecez, bu destanı sonsuza kadar onurumuz ve şanımızı olarak taşıyacağız.. Ruhunuz şad olsun..

 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1192 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR