HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

KÜÇÜK ADAMLAR VE KOLTUK!

Adalet Bora
16.03.2017 / 00:00


İnsanların bulundukları konumlar, koltuklar kişiliklerinin önüne geçiyorsa, yani kazaran geldikleri o koltuklar onların duygularını ve vicdanları etkisi altına alınca ortaya felaket görüntüler çıkıyor

Onun için Koltuklar önemlidir.. Koltuklara şahsiyet veren insanlar önemlidir.. Büyük adamlar oturdukları makam ve mevkilere değer katar.. Saygınlık katar. Günü geldiğinde bıraktığı o makam ve mevkiler onun güzellik hanesine yazılır.

Küçük adamlar,(boylu, poslu, dışarıdan bakınca adammış gibi görünen) koltuklarla ve mevkilerle adam muamalesi görürler.. O meşin koltuk altlarından alındığı zaman, ortada sadece bir hiç kalır

Bakın etrafınıza, küçük adamların nasıl o döner koltuklar tarafından kuklaya dönüştürüldüğünü görürsünüz

Hergün dönerler..

Her an yalan söylerler

Önce dostlarını satarlar

Önce insanlıklarını koltuğun altına alırlar

Sonra, kendisine menfaat sağlayacağını düşündüğü sağcısı-solcusu kim varsa yalakalık etmekte sınır tanımaz

Sağcıyı ağırlarken din-imanı ağzından düşürmez.. Solcuyla kol kola girerken, rakı şarap, şarkı-türkü, demokratlıktan demin dibine vurur..

Rüzgar gülüne dönüşür.. Kişiliksiz, dostluk ve erdemden uzak..

Ticarettir herşey onun için.. Al malını ver parayı.. Mal kimdir, para kimden gelir onun için önemli değildir..Herşey satılıktır onlar için.. Kibir pik yapmıştır. Büyük ve küçük sıra dağları o yaratmıştır.. Böbürlenmesi ve böğürmesi ondandır.. Ta ki birgün o koltuk tepetaklak başına geçinceye kadar ..

Kısacası;

Dönen koltuklarda kazaran oturmuş ve kendini birşey sanan Küçük adamlardan uzak durun.. Bugün can ciğer kuzu sarması olur sizinle, yarın kümese dadanan tilki misali sizi boğmak için fırsat kollar..

Onun için, sakın bir gün değişeceklerini düşünmeyin.. Dönen koltuklarda oturan küçük adamlardan uzak durun.. 

Etiketler:
Bu yazi toplam 1328 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR