HDP'den flaş açıklama
TÜSİAD, İmamoğlu'nu kutladı
YSK Başkanı son rakamları açıkladı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Kazanmanın yolu küfürden mi geçiyor!

Adalet Bora
02.03.2017 / 00:00


Kazanmak için küfür etmek mi gerekiyor.. Seçimi, geçimi, taraftarı, yandaşı, yoldaşı, o başı, bu başı kazanmak için gerçekten küfür ederek, akla gelebilen veya gelemeyen tüm çirkin söylemleri sahneye sürmek mi gerekiyor?

Her seçim öncesi geleneksel hale gelen karşı tarafa küfür etmek, onun değerlerini, kutsallarını, önemsediklerini, sevdiklerini, değer verdiklerini, yolunu, duruşunu, görüşünü al aşağı ederek küfür hedefine oturtup insanlıktan uzak bir dille saldırmak gittikçe normalleşmeye başladı

Her seçim öncesi

Herkesin dili, ifadesi, sözü, sazı, kalemi, silgisi küfür deryasına bulanıyor. Çirkeflik alıp başını gidiyor

Kim daha fazla küfür edip bağırırsa o kadar başarılı sayıyor kendini.. Kim kimi can evinden vurursa o kadar muzaffer kılıyor kendini.. Gönül kırmaların, söylenen sözün, aslında özü temsil ettiğini çoktan unutur hale geldi herkes..

Bu kirliliği alkışlayanlar, alıntılıyanlar, altına imza atanların tepeden tırnağa korkunç bir kirlilik oluşturduklarını hiç bir zaman anlamayacakları da ortada..

Durum böyle olunca

Güzel sözden

Güzel özden

Güzel hitaptan

Dil yarasının bıçak yarasından daha korkunç olduğu gerçeğini ayaklarının altına alanların kazandığı tek şey var; kocaman bir zavallılık..

Oysa uğruna tüm güzellikleri, insani değerleri yok ettiklerinizin ömrü iki nefes arası.. Nedir bu bitip tükenmeyen sonsuza kadar yaşayacakmış yanılgısı

Etiketler:
Bu yazi toplam 1335 defa okundu
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR