İşte Fenerbahçe'nin toplam borcu
MHP eski ilçe başkanı öldürüldü
Yıldız futbolcusu Galatasaray'ı sildi
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Hepsini Öldürdük!

Adalet Bora
03.01.2017 / 00:00


Önce insanlığımızı öldürdük.. Sonra mahallemizi yıktık. Sonra komşuluğumuzu boğazladık. Sonra sokaklarımızı kimsesizliğe terkettik. Gün geldi yanından geçtik gözümüzü kapatark çaresizliğin. 

Öyle hoyratça tükettik ki güzel olan ne varsa, hepsini bir bir, hepsini tek tek, hepsini sırayla ve özenle, hepsini gözümüzü kırpmadan öldürdük..

Evlerde başladı büyük ve korkunç virüsler.

Anneler, babalar, eşler, çocuklar sustular televizyonlar konuştu

Komşular, dostlar gelip gitmeyi kestiler ziyaretleri, yanlızlık ve yanlışlık konuştu

Umutlar, güzellikler tüketildi, çaresizlik, deprasyon, öfke, iftira, çirkeflik konuştu

Edipler, aydınlar, alimler sustu... Cahiller, zırtapozlar, katiller, terörü şu veya bu şekilde içinde besleyip büyütenler konuştu..

Merhameti, dostluğu, barışı, kardeşliği savunanlar sustu, fitne, fesat, ayırımcılık konuştu

Ve birgün uyandık ki;

Ülkeyi dört bir koldan saran ocu, bucu, şucu, bizden, bizden olmayan, yandaş, karşıdaşlar almış başını gitmiş.. Dört bir yanımız yangın yerine dönerken hekes derin bir uykudaydı..

Şimdi hergün yüreğimize düşerken mazlumlarım ve masumların ölüm gözyaşları, şimdi sokakta, çarşıda, pazarda , evimizde, barkımızda ateş üstünde yürüyormuşçasına panik ve tedirgin yol alırken, hiç kimsenin halen neden bu hale geldik diye kendine sormaması karşısında buzdan heykele dönüyor insan

Terörün içimize kadar girip hepimizi tehdit eder hale gelmesinde, bu güzel ülkenin hergün kan ve gözyaşıyla uyanmasından hepimizin suçu yok mu?

Öldürdüğümüz tüm değerlerin günahlarını çekiyoruz diye düşündünüz mü hiç?

Bence tam zamanı..

Medeniyet diye komşusuna selam vermeyen

Sanal aleme, tv'lere mahkum olan

Ateş düştüğü yeri yakar diyerek yoluna devam etmeyi gelişmişlik sayan

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek aptallığın dibine vuran, şiddeti, hoşgörüsüzlüğü, farkılıklara tahammülsüzlüğü kendine kaftan yapanlar ve bu ülkenin kardeşliğini 'sadece benim gibiysen kardeşimsin' yobazlığına indirgenyen fesatçıların doldurduğu meydanlar.. İşte bu korkunç girdabın kapısını bugün ardına kadar aralamaya devam ediyorlar.

KISACASI

Altımızdaki, üstümüzdeki, sokağımızdaki, mahallemizdeki hiç kimseyi tanımıyorsak hepimiz birer canlı bomba ile yaşıyoruz demektir.. İnsanlık adına yitirdiğimiz ne varsa işte bize böyle dönüyor..

Güzel olan ne varsa yokettiğinizde size medeni muamelesi yapan ve yaptıranlar bugün bu ülkenin ateş hattına dönüşünü keyifle izliyorlar.. Halen kendinizi iyi hissediyor musunuz gerçekten?

Etiketler:
Bu yazi toplam 1980 defa okundu
YORUMLAR
Nevzat Gülmen: 
"TEBRİKLER"
Kalemine ve yüreğine sağlık. Hislere tercüman olan bu yazıyı onlarca defa okumak lazım. Tebrikler Adalet bacım.
03.01.2017 / 22:40
Yazarın Diğer Yazıları
YAZARLAR