Saadetli Üyeler, meclisi boykot etti
Haber
01 Ekim 2020 - Perşembe 14:48
 
Saadetli Üyeler, meclisi boykot etti
İLÇELER Haberi
Saadetli Üyeler, meclisi boykot etti

Dilovası Ekim ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Belediye Başkanı Hamza Şayir başkanlığında yapıldı. 

Belediye Basın Müdürlüğünden toplantı ile ilgili yapılan açıklamada; Meclis gündemine geçilirken, Saadet Partili  meclis üyeleri işçi alımları konusundaki tutumu gerekçe göstererek meclisi boykot edip salonundan ayrıldılar.  

Başkan Şayir  çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada; “İlçemiz ana cadde ve sokaklarında başlattığımız aydınlatma çalışmaları tüm hızıyla sürmektedir. Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi gibi önemli caddelerimizin aydınlatmalarını 10 gün içerisinde bitireceğiz. SEDAŞ yetkilileri ile yaptığımız inceleme sonrası aydınlatma çalışmalarımızı diğer mahallelerimize de yayacağız. Yetkililer, yaşanan elektrik sorunlarının çözümü içinde destek olacaklarını belirttiler. 

Belediyemiz yan tarafında devam eden ve tek yön uygulaması şeklinde düzenlenen Bağdat Caddesi’nin gidiş ve dönüşlü şekilde düzenlenmesi için Büyükşehir Belediyemizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Millet bahçemiz bu ay içerisinde ihaleye açılmış olacak. Yine bu ay içersinde Diliskelesi Mahallemiz’de birinci etabı yapılan Balıkçılar Barınağı’nın bulunduğu park alanını halkımızın hizmetine açıyoruz. Mezarlığın altındaki yeşil alanları ve Meslek Lisesi’nin yanında bulunan kreş ve anaokulunu halkımızın hizmetine açıyoruz.  Seyir terası bitme aşamasına geldi. Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile projelerimiz tek tek hayata geçiyor. Aynı şekilde Bakanlıklarımızın da desteği ve Allah’ın izniyle müjdelerimiz de devam edecek.   

Yüz yüze eğitim yılı geçtiğimiz hafta başladı. Bu sene de eğitim gören çocuklarımızı unutmadık ve eğitime gören yaklaşık 3 bin çocuğumuza eğitim desteği verdik. Büyükşehir Belediyemizle birlikte, eğitim konusunda sıkıntı yaşayan çocuklarımız için televizyon desteğinde bulunduk. İnternet konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızın internet alabilmeleri için Türk Telekom ile irtibata geçerek interneti olmayan vatandaşlarımızın internetini sağladık. Ulaşım konusunda da çalışmalarımız sürüyor” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadetli, Üyeler,, meclisi, boykot, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı