Kocaeli'de ihlal yapan yüzlerce kişiye ceza
Haber
19 Kasım 2020 - Perşembe 16:54
 
Kocaeli'de ihlal yapan yüzlerce kişiye ceza
ASAYİŞ Haberi
Kocaeli'de ihlal yapan yüzlerce kişiye ceza

HABERPİ- Kocaeli Eminyet Müdürlüğü koronavirüs tedbirlerinin uygulanması için denetimlerini sürdüyor. Binlerce kişi sorgulanırken binlerce işyeri denetlendi, yüzlerce kişiye idari para cezası kesildi
Konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle
Koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi kapsamında alınan tedbirlere istinaden 18.11.2020 günü yapılan denetim ve kontrollerde 1662 iş yeri denetlenmiş olup 21741 şahıs sorgulanmıştır.
Yapılan denetimlerde;Karantina ihlali yapan 23 şahsa,Maske takma kuralına uyulmadığı için 267 şahsa ve 3 işyerine,Sosyal mesafe kuralına uymayan 8 şahıs ve 1 işyerine,Corona virüs tedbirlerine uymayan 1 işyerine,Yasaklanan yerlerde sigara içme yasağına uymayan 69 şahsa ve 1 işyerine olmak üzere, toplam 373 adet İdari para cezası uygulanmış olup yapılan idari işlemler haricinde çeşitli suçlardan aranan 53 şahıs yakalanmıştır.

Ayrıca, Corona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi kapsamında alınan Trafik tedbirlerine istinaden yapılan denetimlerde; Yolcu taşımacılığı yapan, Belediye/Halk otobüsleri ve minibüsler olmak üzere 1152 araç ve sürücüsü,Terminalde yolcu taşımacılığı yapan 137 araç ve sürücüsü olmak üzere, toplam 1289 araç kontrol edilmiştir.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak, alınan tedbir kararlarının uygulanması ile ilgili denetimlerimiz kararlılıkla devam edecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, ihlal, yapan, yüzlerce, kişiye, ceza, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı