Gebze'nin sessizliğine şahitlik ederken karşılaştık onunla!
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 23:59
 
Gebze'nin sessizliğine şahitlik ederken karşılaştık onunla!
GÜNCEL Haberi
Gebze'nin sessizliğine şahitlik ederken karşılaştık onunla!

ADALET BORA- Bugün sokağa çıkma yasağı başladıktan sonra durumu sizlerle paylaşmak ve pandemi başladığı günden bu yana sizlere verdiğimiz sözü ' siz evde kalın biz size haber veririz' sözümüzü yerine getirmek için yeniden sessizliğe bürünen sokakları sizler için çektik.. Gecenin ilerleyen saatlerinde kent sesizliğinde ve boşluğunda ne olduğunu anlamaya çalışan minik bir Resimyavru kediyle karşılaştık. Bomboş ve karanlık sokakların sessizliği karşısında şoke olmuşçasına bir bakış! Minik kedinin bakışı aslında durumun vahametini anlatmaya yetiyor da artıyor bile.. Deklanşöre basarken bile kımıldamadı. O boş sokaklara dalmış öylece duruyordu.. Çok şey anlatıyordu aslında.. Bizim anlamak istemediğimiz gerçekliğin çok ötesinde bir tedirginlik, bir çaresizlik..
YENİDEN O BÜYÜK HUZURSUZLUK
Bugün saat: 20.00 itibariyle yeniden sokağa çıkma yasağı yaşamaya başladı Türkiye.. Yeniden sokaklar boşaldı. Karanlığın içine gömülmüş sessizliğin tedirginliğini yeniden yaşamaya başladık.. Belki de hayatı ve sessiz sokakları güzelleştiren tek varlık dilsiz dostlarımız oldu.. Bir kedinin gözlerinden bakarken sokaklara işte o anı ilk sokağa çıkma yasağının huzursuzluğu ve kederini yeniden yaşıyoruz bugün..

Tekrar başa dönmedik çünkü başta herşey daha kontrollü gidiyordu onun için çok fazla başa döndük, Mart'tan itibaren koronavirüs salgının o ilk korkusu, ilk tedirginliği ve her adımını sizlere an be an duyurmaya çalıştığımız o en kesif korkuların yaşandığı döneme sanırım yeniden ama çok daha fazla kayıpla dönmeye devam ediyoruz..
Çünkü hızla yayılan virüse karşı bugüne kadar alınan tedbirler ve uyarılar ne yazık ki boşa çıktı. sağlıkçılar yorgun, hastaneler kapasiteyi doldurmak üzereler. Ve çok net olmamakla birlikte yakın bir gelecekte dikkat etmesek bugünleri bile arayabiliriz Allah korusun..
İşte onun için bugün yine karanlığa ve sessizliğe ve kocaman bir boşluğa dönen sokak ve caddeleri dolaşırken ve sizi haberdar etmek için deklanşöre basarken bir kedinin gözlerindeki o tedirginlik bile herşeyi anlatmaya yeten bir bakıştı.. Bomboş sokaklar ve insanoğlunun kendi eliyle hazırladığı kocaman bir çaresizliğe hayretler içinde bakan bir kedi.. insanevladı olmakla övünen ama kibriyle, tedbirsizliğiyle, vurdumduymazlığıyla kendi sonunu hazırlamaya hevesli ahmaki tutumuyla insanlıktan uzaklaşanların bizlere hazırladığı hazin sonu izler gibi izleyen bir kedi gecenin boşluğun sessizliğini bozmadan bize çok şey anlatmıyor mu ?
Sözün özü; gelecek güzel günler dileğiyle ve duasıyla bu salgının son bulması için hepimizin üzerine düşen tek bir şey var; daha az kalabalık oluşturmak, daha az dışarıda olmak, maskeyi kola takmamak, bu virüsü ciddiye alıp hijyen ve mesafeye dikkat etmek
Durum gerçekten kötü. Ve eğer bu sokaklar uzun süre bomboş ve binlerce insanın ekmek kapısının kilitlenmesini istemiyorsak hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'nin, sessizliğine, şahitlik, ederken, karşılaştık, onunla!,
Yorumlar
Haber Yazılımı