Darıca Kaymakamı Kara'dan Darıcalılara önemli çağrı
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 23:40
 
Darıca Kaymakamı Kara'dan Darıcalılara önemli çağrı
GÜNCEL Haberi
Darıca Kaymakamı Kara'dan Darıcalılara önemli çağrı

HABERPİ.COM- Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıcalılara seslendi ve herkesi kurallara uymaya ve özellikle de taziye ve düğünlere gitmeme konusda uyardı. Çarpıcı örnekler verdi..Maske ve mesafe kuralına uymanın aptallık değil düşünceli ve saygılı birey olmanın gereği olduğunun altını çizen Kara'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:
KIYMETLİ DARICALILAR
Pandemi dönemi sona erene kadar düğün- nişan taziye gibi topluluklara, gezmelere gitmeyelim.Zorunlu olmadıkça toplumun kalabalık teşkil eden yerlerinden uzak duralım.Evlenenlere ömür boyu sağlıklı mutluluklar dileriz.Allah’ın rahmetine yürüyen her kim olursada Allah rahmet eylesin,geride kalanlarına sabır sağlık versin
Ancak bu gibi yerlere gidersek ölür ve öldürebiliriz.Yaşamayı, hayatı, ailemizi,evlatlarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve kendimizi seviyorsak dikkat edelim.Virüsü taşıyor ancak belirtilerini göstermiyor olabiliriz ve virüsü birbirimize bulaştırabilme riski var. Hayır, virüs “korkusu”yla yaşamayalım , sizi sorun olarak görmüyoruz ancak çözüme katkı sağlamanızı istiyoruz.Böylece kendimizi toplum sağlığına katkıda bulunan bir yetişkin gibi hissedelim.Kendimizden başkalarını da düşünerek yaşayabildiğimizde, bütün dünya çok daha iyi bir durumda olacak.
Maske takmak ve 2 metre uzakta durmak bizi zayıf, korkak, aptal ya da “kontrol altında” değil, düşünceli ve saygılı bir birey yapar. Bir an için sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birinin hastalandığını farz edin.
Lütfen bir birimizin yaşam hakkına saygılı olalım. Lütfen dikkat edelim, yaşamak ve yaşatmak istiyorsak.
Ben sorumluluğumu yerine getirdim diyebilecek vicdani huzura ulaşmak dileğiyle GÜZEL ve SAĞLIKLI GÜNLER HEPİMİZİN OLSUN.'dedi 
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darıca, Kaymakamı, Kara'dan, Darıcalılara, önemli, çağrı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı