Cumhurbaşkanı Erdoğan; yenilikler burada kök salacak
Haber
26 Eylül 2020 - Cumartesi 21:43
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; yenilikler burada kök salacak
TEKNOLOJİ Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan; yenilikler burada kök salacak

HABERPİ.COM- Milli Teknoloji Hamlesi sloganı ile yola çıkan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, üçüncü gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen törenle dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdi.
Erdoğan, “Teknoloji güneşi Doğu’dan yükseliyor’ teması ile Gaziantep’ten yükselen heyecana ortak olmak istedik. Yapay zekadan siber güvenliğe kadar her alanda çığır açacak yenilikler burada tohumlanacak, filiz bulacak, kök ve boy salacak.” dedi.
Festival kapsamında düzenlenen programda, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, T3 Vakfı Müvetelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (SAHA) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da hazır bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan;, yenilikler, burada, kök, salacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı