Ciğerimiz yanıyor. Bakan'dan son dakika açıklaması
Haber
10 Ekim 2020 - Cumartesi 16:28
 
Ciğerimiz yanıyor. Bakan'dan son dakika açıklaması
GÜNCEL Haberi
Ciğerimiz yanıyor. Bakan'dan son dakika açıklaması

ADALET BORA/ haberpi- Hatay'daki yangın yerleşim yerlerini tehdit etmeye devam ediyor. Tüm Türkiye tek yürek Hatay için dua ediyor. Yangının bir an önce kontrol altına alınması için itfaiye ekipleri canla başla çalışırken  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay'daki orman yangınının 300-400 hektarlık bir alanı kapsadığını belirterek, "Yangından 7 daire, 11 müstakil ev, 14 iş yeri, 8 fabrika, 4 araç, 3 depo, 35 arı kovanı ve 70 vatandaşımız etkilendi. Hasar tespit çalışmaları yangın bittikten sonra devam edecek." dedi.
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Bakanlığın Yangın Yönetim Merkezinde cuma günü çıkan yangınlarla ilgili açıklamada bulundu.
Dün toplamda 25 yangın çıktığını, bunların 9'unun zirai, 16'sının da orman yangını olduğunu aktaran Pakdemirli,  Hatay'daki yangının saat 10.15 sıralarında başladığını aynı bölge yakınlarında 13.00 civarında da ikinci bir yangın çıktığını, Bakanlığın en tecrübeli personelin olay yerinde olduğunu aktardı.
Yangının 300-400 hektarlık bir alanı kapsadığı bilgisini veren Pakdemirli, "Şu anda yaklaşık 70 kilometreye varan süratle esen rüzgar var, en düşük de 45 kilometreyle vadi aralarında esiyor. Kuvvetli bir rüzgarla arkadaşlarımız mücadele etme durumunda kalıyor. Hava araçlarımızda epey bir saat bu durumdan etkilendi. Uçaklarımızdan biri de ufak bir kırım geçirdi diyebiliriz. su alma kapağı arızalandı. 3-4 gün o uçağımız çalışamayacak." şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ciğerimiz, yanıyor., Bakan'dan, son, dakika, açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı