Bu sefer durum gerçekten ciddi
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 14:14
 
Bu sefer durum gerçekten ciddi
GÜNCEL Haberi
Bu sefer durum gerçekten ciddi

ADALET BORA-Koronavirüs hızla yayılmaya devam ediyor. Durum ciddiyetini koruyor. Hem sağlık çalışanaları çok yorgun hem de ağır hasta sayısı tedirgin edici boyutta. Herkes üzerine düşeni yapmazsa ülke olarak sıkıntılı bir sürece gireceğimiz kaçınılmaz. Ve durumun gittikçe olumsuzlaşması üzerine  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan vaka ve ağır hasta sayısı nedeniyle uyarı üstüne uyarı yapmaya devam ediyor. 65 yaş üzeri vatandaşlara ve 20 yaş altı gençlere  bu konuda uyarıda bulunan ve üç saatlik izin saatlerini aza indirmelerini ve eskiye oranla daha fazla dikkat etmelerini istedi.
Dr. Fahrettin Koca yaptığı açıklamada DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. 10.00-13.00 arası evde olmak yerine, dışarıda olmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu sizin için daha iyi. (Büyüklerimize telefon edelim, MESAJ YERİNİ BULSUN.)

SEVGİLİ GENÇLER. 13.00-16.00 arası evde kalmak yerine, çıkmayı tercih etmişseniz, kurallara eskisiyle kıyaslanmayacak kadar çok dikkat edin. Dışarıda 3 saat yerine, daha az zaman geçirirseniz bu hepimiz için daha iyi. (Gençler mesajı aldı. Biz yine de telefon edip, hatırlatalım.)
AĞIR HASTA SAYISI ARTTI 
Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı. Bir gündeki yeni hasta sayımız, 5.000’in üzerinde. Dünkü can kaybımız, 141. Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için, zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. EN İYİ TEDBİR EVİMİZDİR. Mecburiyet yoksa dışarı çıkmayın.' dedi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, sefer, durum, gerçekten, ciddi,
Yorumlar
Haber Yazılımı