Başkan Büyükakın Ülkücü gençlerle buluştu
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 12:26
 
Başkan Büyükakın Ülkücü gençlerle buluştu
SİYASET Haberi
Başkan Büyükakın Ülkücü gençlerle buluştu

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanlığı ziyaretinin ardından Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt ve yönetimiyle bir araya gelerek buradaki gençlerle sohbet etti. Faaliyetlerinizi, programlarınızı, çalışmalarınızı ve ortaya koyduğunuz tüm söylemleri yakından takip ediyoruz diyen Ülkü Ocakları Başkanı Kurt, “Sizinle gurur duyuyoruz. Gençliğe ne kadar önem verdiğinizi de yakından biliyoruz. Kocaeli gençliğine verdiğiniz destek ve ilgi için çok teşekkür ediyorum. Sizi Ülkü Ocağımızda ağırlamaktan büyük gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.
Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Kurt’a ve yönetimine başarılar dileyen Başkan Büyükakın, “Her birimizin görevi neslimize sahip çıkmaktır. Şehrimizi imar ederken, neslimizi de asla ihmal etmiyoruz. Gençliğimizin ilgi duyduğu tüm alanlarda var olmayı, beklentilerine cevap vermeyi, dünyanın gerçekliklerine göre yetişmesine katkı sunmayı bir görev olarak kabul ediyoruz.Türkiye, Türkiye’den daha büyüktür” diyerek şunları söyledi: “Bugün ülke olarak yaşadıklarımız ve o berrak zihinlerin ortaya koyduğu tüm atılımlar sayesinde dünyada farklı bir konuma gelen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Ülkemiz, teknolojide ve bilimde büyük aşamalar kat etmiştir. Bu varlığını da her alanda göstermektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin yetenekleriyle birlikte ilgilerini doğru alana yönlendirmek için de adım atmaktan geri durmuyoruz. Gençlik hizmetlerimize büyük önem veriyoruz. Tabi bunun yanında bu kadim topraklarımızda yetişen her çocuğumuzun ve gencimizin kendi medeniyetini, tarihini, aslında bizi biz yapan tüm değerlerimizi öğrenmesi için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

“HER GENCİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇOK ÖZEL BİR GAYRETİMİZ VAR”

“Artık batının gerisinde kalmayan ve her alanda donanımlı yetişen bir nesil var” diyerek sözlerini sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Asil bir millet olarak geçmişten aldığımız güçle geleceğe güvenle bakabilmek için insan yetiştirmeye çok büyük önem veriyoruz. Ülke ve millet olarak bizim en büyük güçlerimizden bir tanesi elbette gençliğimizdir. Bu nedenle gençliğimizi en doğru bir şekilde yetiştirmemiz gerekmektedir. Bu alanda sorumluluk almaktan asla geri duymuyoruz. Kocaeli’nde hayatını sürdüren her gencimize ulaşmak için çok özel bir gayretimiz var. Türkiye’nin geldiği konuma ve güce baktığımızda çok özel alanlarda büyük bir gelişme kat ettiğini de görürüz. Savunma sanayisindeki atılımlarımız bize büyük bir güç veriyor. Mazlumların yanında zalimlerin karşısında durarak dünyaya adalet getirecek adımları da attığımıza şahit oluyoruz.”

“BİZİM DURUŞUMUZ “KORKMA” DİYE BAŞLAR”

İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda yazdığı gibi “Korkma” vurgusunu “Bizim duruşumuzda tam da budur” diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir, “Bizler gençlere çok güveniyoruz. Sizlerin en iyi şekilde donanımlı yetişmesi tek arzumuz ve hedefimizdir. Ülkesini seven, onun gelişmesi ve kalkınması için ne yapabiliriz diye soracak gençlerimiz çok çalışmalıdır. Dünyaya adalet dağıtacak gençlerimiz, korkmadan hedefine doğru koşmalıdır. Bilimde, teknolojide, sanatta, kültürde, ticarette, uluslararası ilişkilerde, siyasette ve geleceğin dünyasındaki tüm alanlarda var olmalıdır. Biz buna destek vermek için çalışmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret yapılan görüş alışverişinin ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Büyükakın, Ülkücü, gençlerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı