Başkan Bıyık'tan alkışlanacak proje
Haber
29 Eylül 2020 - Salı 08:44
 
Başkan Bıyık'tan alkışlanacak proje
İLÇELER Haberi
Başkan Bıyık'tan alkışlanacak proje

Belediye Başkanı Bıyık,  herkesin takdirini kazanan projesinin startını verdi. Çok insanca, çok güzel ve çok anlamlı bu proje gerçekten alkışa değer bir çalışma. Başkan Bıyık,atık  jiletlerin sokak hayvanlarına ve kağıt toplayıcılarına zarar vermemesi için kampanya başlattı..

Darıca Belediyesi ile Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın işbirliğinde 'Atık Jilet Toplama” kampanyası ile kullanılmış jiletlerin sokak hayvanlarına ve kağıt toplayıcılarına zarar vermemesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, geri dönüşüm kutuları hazırlatıldı. Hazırlanan atık jilet toplama kutuları, Darıca genelindeki berberler, kuaförler ve güzellik salonlarına dağıtıldı.

BAŞKAN BIYIK DESTEK İSTEDİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da berberleri ziyaret ederek atık jilet kutularını teslim etti ve kampanyaya destek vermelerini istedi. Sıfır Atık Projesine destek vermek istediklerini dile getiren Başkan Muzaffer Bıyık, “Çöplerde yiyecek arayan hayvanlar jiletler yüzünden ciddi şekilde yaralanıyorlar. Bunun dışında özellikle çöplerden kağıt toplayan vatandaşların elleri kesiliyor. Proje sayesinde Darıca’daki bütün berber ve güzellik merkezi esnafımız atık jilet kutuları ile jiletlerini biriktirerek hem çevre hem de insan sağlığını koruyacak. Belediyemiz berberlerimizden bu kutuları toplayacak ve geri dönüşüme kazandıracak. Belediyemiz ve esnafımızla birlikte Sıfır Atık projesine de böylece katkı vermiş olacağız” diye konuştu.

ESNAFTAN BIYIK’A TEŞEKKÜR

Atık jilet toplama projesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden esnaflar da Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a teşekkür ederek "Darıca Belediyesi çok güzel bir uygulamayı hayata geçirdi. Bu proje sayesinde çöplere atılan jiletlerden dolayı kağıt toplayıcıları ve sokak hayvanları artık zarar görmeyecek. Geri dönüşümle çevremiz kirlenmeyecek. Darıca Belediyesi ve Esnaf Odamıza teşekkür ederiz" diye konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Bıyık'tan, alkışlanacak, proje, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı