Petrol fiyatlarında sıcak gelişme
Trump'tan yeni Türkiye açıklaması
İYİ PARTİ GEBZE YENİLENDİ
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Flaş! Ortak yayını yayınlamama kararı aldılar

Flaş! Ortak yayını yayınlamama kararı aldılar
17.06.2019 / 18:19


Ulusal Kanal, iki adaylı ortak canlı yayın dayatmasına tepki göstererek bu akşamki programı yayınlamama kararı aldı. Ulusal Kanal aldıkları karar gereğince  Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım oturumunu yayınlamayacak.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

"Bu akşam Sayın İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde, sadece iki adayın katılacağı seçim özel programını yayınlamama kararı aldık. İstanbul'da yenilenen seçimlerde iki adayın öne çıkartıldığı, milletimize sadece iki seçeneği sunan antidemokratik medya kültürüne ortak olmayacağız...

Seçim süresince Vatan Partisi adayı Sayın İlker Yücel'e ve Saadet Partisi adayı Sayın Necdet Gökçınar'a uygulanan medya ambargosunu eleştiriyoruz. Ulusal Kanal olarak seçimden önce 4 partinin adayının katılabileceği bir açık oturum düzenleyeceğiz ve adaylara çağrımızı yapacağız.

Peki Ulusal Kanal'da ne yayınlanacak? Türk medyasına ve siyaset kültürümüze örnek olması için, 1991 seçimlerine özel TRT'nin düzenlediği Liderler Açık Oturumu programının özetini, saat 21'de yayınlıyoruz. Şimdiden iyi seyirler dileriz."


YAZARLAR