Beraat etti
Komutanlık duyurdu
Flaş.. Katliam gibi kaza
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Yaşar Çakmak'tan Flaş açıklama

Yaşar Çakmak'tan Flaş açıklama
14.06.2019 / 16:43


HABERPİ/SİYASET Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili ve Gebze Belediye Meclis üyesi Yaşar Çakmak sosyal medya sayfasından İstanbul seçimleri ilgili yaptığı açıklamada "İstanbul'u gözünü rant bürümüş, türlü dalaverelere açık insanlara teslim edemeyiz" dedi..

İŞTE O AÇIKLAMA

Değerli dostlarım merhaba

Sizinle bu sefer İstanbul seçimi ile ilgili duygularımı ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

İstanbul, Peygamber efendimizin fethini müjdelediği, şiirlere, bestelere, şarkılara, romanlara, destanlara, filmlere hasılı her türlü sanat eserine, ilgiye, övgüye mazhar olmuş dünyanın gözbebeği ve bizim kutsalımız bir şehirdir. 

İslambol’un semtleri, caddeleri, mabetleri, han-hamam, saray, çeşmeleri, mezarları, tekkeleri, bağı, bahçesi, taşı, toprağı, ağacı, börtüsü, böceği, yaprağı, çiçeği güzeldir ve de çok özeldir. 

Tek bir taş’ı için Acem mülkü fedâdır. 

Bir kaç gün sonra yapılacak seçimde; bu şehri emanet edeceğimiz ve şehrimizin emin’i olacakları belirleyeceğiz. 

Abdestsiz dolaşmaya kıyamadığımız, içinde yaşamaya doyamadığımız bu özel şehri; manevi duygu ve düşüncelere yakın, devleti ve milleti ile barışık, sağduyulu, samimi, gayretli, emin ve liyakatli bir ekip yönetmelidir.

Bu kutsal şehrimizi ve atalarımızın emanetini; melâle âşina olmayan, tarihten, ilimden, edepten, adab’tan habersiz, gözünü rant bürümüş, türlü dalaverelere açık, devletine, milletine, bayrağına, ezanına saygısız ellere ‘yönetsin’ diye teslim edemeyiz. Etmemeliyiz.

Yaşadığımız olumsuz deneyimler, kırgınlıklarımız, asla ve asla yanlış safta yer almamıza yol açmamalı. Pireye kızıp yorganı yakamayız. 

Son pişmanlık fayda vermez. 

Konu sadece kendi iknamız da değildir. Nazımızın ve sözümüzün geçtiği herkesin bu sınavda doğru safta yer almaları için, yanlış olmayan tercihi kazandırmak için, elimizden gelen her ne ise yapmamız gerekir. 

Gün bu gündür. 

Sonra pişmanlık fayda vermez.

Seçeceğimiz aday açık ara ile gümbür gümbür ‘Yıldırım’ gibi gelmeli. Başta ‘oy’larımız olmak üzere hırsızlığa meyledenler ve irademize kastedenler grubu, bir daha asla ve asla kazanma ihtimalleri olmadığını olamıyacağını iyice kavramalılar.

Bize yakışanı yapalım. Ak kadroları tercih edelim.

Selam ve saygılarımla

Yaşar Çakmak


YAZARLAR