Beraat etti
Komutanlık duyurdu
Flaş.. Katliam gibi kaza
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

İşte Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı için adı öne çıkan isim

İşte Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı için adı öne çıkan isim
23.05.2019 / 11:45


HABERPİ/SİYASETKULİSİ Ak Parti Kocaeli İl Teşkilatına başkan arayışı devam ederken siyaset kulisierinde çokca isim il başkanlığına namzet olarak gösteriliyor..

31 Mart sonrasında Kocaceli il başkanı Abdullah Eryarsoy istifa ettirilmesi sonrasında AK Parti Genel Merkez görevlileri Kocaeli'ye gelerek çok sayıda il ve ilçe yöneticileri ile belediye başkanları ve eski seçimişlerle istişarelerde bulunduktan sonra Mehmet Ellibeş, Halit Çokan, Ali Korkmaz, Berna Abiş ve en son olarak da Şahin Talus Ankara'ya davet edilmişti..

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tek tek görüştüğü bu 5 isim içinde karar kılamayınca, Teşkilat Başkanlığına "Kocaeli için birza daha çalışın" talimatı vermişti..

Genel Merkez bu talimat üzerine Kocaeli'ye tekrar bir heyet gönderdi. Bu heyet yaptığı silbaştan yaptıkları istişareler sonucunda  5 kişilik yeni bir liste daha oluşturdu. Kulisler sızan bilgilere göre bu yeni listede Gebze'den eski milletvekili Mehmet Ali Okur, eski il başkanı Mahmut Civelek, eski Saraybahçe belediye başkanları Halil Vehbi Yenice ile Abdullah Köktürk gibi isimler yer aldı..

Haberpi.com'un Ankara Genel Merkez kulisierinden edindiği bilgiye göre ise Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu isimler arasından da il başkanı tercih etme ihtimalinin düşük olduğu ve muhtemelen Ak Parti Kocaeli eski milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Azize Sibel Gönül'ün, Ak Parti Kocaeli İl Başanlığına atanma olasılığının yüksek olduğu öğrenildi.. 


YAZARLAR