Beraat etti
Komutanlık duyurdu
Flaş.. Katliam gibi kaza
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Oğuz Aydemir sınır tanımıyor

Oğuz Aydemir sınır tanımıyor
22.05.2019 / 09:20


HABERPİ.COM Gebze Osman Hamdi Bey müzesinin ve Eskihisar Kalesinin yenilenerek gün ışığına çıkartılması ve Hünkar çayırındaki Fatih'in Turası ile Tavşancıl'da ki Yahya Kaptan anıtının yapımı gibi tarihsel hizmetleri ile hafızalarımızda yer edinen Gebze dostu iş adamımız Oğuz Aydemir, Gebze'den ayrıldıktan sonra TİNA-Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı Başkanı olarak tarihe ve kültüre hizmet etmeye devam ediyor..

Yeryüzünde ve sualtında saklı kalmış tarihsel gerçekleri gün ışığına çıkarmaya dönük çalışmalarını Uluslararası boyutlara taşıyan tarih ve kültür adamı Oğuz Aydemir geçtiğimiz haftalarda Hırvatistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mme Kolinda Grabar-Kitarovic ile bir araya geldi..

Bu buluşma ile ilgili olarak haberpi.com'a özel açıklama yapan Oğuz Aydemir "2012 yılından bu yana filantropik etkinliklerle iki ülkenin ortak soyut ve somut mirasına ait çalışmalarım nedeniyle, Hırvatistan hükümetinin vatandaşlık önerisiyle devam eden süreçde Cumhurbaşkanı sayın Mme Kolinda Grabar-Kitarovic'in davetiyle bir bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantı çok olumlu geçti. Önümüzdeki süreçte iki ülkenin ortak soyut ve somut mirasının ortaya çıkarılarak gelecek nesle aktarılması konusunda önemli çalışmalarımız olacak" dedi..


YAZARLAR