Millî Savunma Bakanlığından açıklama
Fox Tv'de deprem!
Kocaeli'nin pehlivanları gidiyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Cumhurbaşkanı Kocaeli için neden karar vermedi?

Cumhurbaşkanı Kocaeli için neden karar vermedi?
17.05.2019 / 08:18


ADALET BORA- Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de il başkanını belirlemede ince eleyip sık dokuyor. Ankara'dan gelen heyet yeniden istişare çalışmasına başladı. İlçe başkanları ile yeniden görüşen heyet, partinin önde gelen isimlerden de görüş alacak ve daha sonra yeni il başkanı yine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenecek

Bilindiği gibi Abdullah Eryarsoy'un istifasından sonra Ak Parti Kocaeli il başkanlığı için Ankara’ya çağrılan 5 isim Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.Bu görüşme sonrası il başkanlığı belirlenmemiş ve  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeniden istişare kararı çıkmıştı..

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan neden il başkanını bu beş isim arasından belirlemedi.. Bunun iki nedeni olabilir;  Birincisi; Cumhurbaşkanı Erdoğan  Ankara'ya  çağırdığı  Ali Korkmaz, Mehmet Ellibeş, Berna Abiş, Halit Çokan ve Şahin Talus'la yaptığı görüşmede,bu beş adaydan istediği cevapları, enerjiyi ve beklentisini karşılayacak heyecanı alamamış olabilir.. İkincisi;  Bu isimlerin belirlenmesinde etkili olanlar ve/veya belirleme yöntemleriyle ilgili kafasında bir soru işareti  oluşmuş olabilir.. Ve bunun sonucunda , ikinci kez teyit ettirme kararını vererek işlemin sağlamasını yapmak istiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan..

Elbette bütün bunlarla birlikte bu süreçte sessizliklerini koruyan Kocaeli Milletvekillerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a farklı isim önerme ihtimali de yüksek gibi görünüyor.. Ki- Ankara görüşmesinden sonra Kocaeli'ye parti heyetinin yeniden gelmesiyle sürpriz yeni isim ve/veya isimler  iddiasını da güçlendiriyor..

Sonuç olarak;  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah  Eryarsoy'un görevden alınmasına neden olan ve kamuoyuna açıklanmayan, parti içindeki o sorun ve sıkıntılar her ne ise  yeni il başkanı olarak belirleyecek isimle yeniden yaşanmasına müsaade etmemek adına bu istişare ve temayülleri yeniden yaptırıyor.. Ve bunun içinde Kocaeli'deki tüm detaylarla bizzat kendisi ilgileniyor..
Etiketler:
YAZARLAR