Millî Savunma Bakanlığından açıklama
Fox Tv'de deprem!
Kocaeli'nin pehlivanları gidiyor
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

“Galatasaray aleyhine algı yönetimi yapılıyor”

“Galatasaray aleyhine algı yönetimi yapılıyor”
15.05.2019 / 21:38


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray’a karşı algı yönetimi yapıldığını belirterek, genç hakemlere şans verilmesi gerektiğini söyledi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın başkanlık seçimi öncesinde yaptığı açıklamalara tepki göstererek, sarı kırmızı aleyhine algı yönetimi yapıldığını söyledi.Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in açıklamalarından satır başları şöyle:“Ligin bitimine kısa süre kala Galatasaray'a karşı büyük bir algı yönetimi yapılıyor. Galatasaray'ı ayrıştırmak ve ötekileştirmek istiyorlar. Bu yapılanlar tam tersi camiamızı da kenetlenmesini sağlayacaktır. Galatasaray en kötü durumda bile şampiyonluk yürüyüşünü asla bırakmamıştır. Bu şerefli bir yürüyüştür. Biz her alanda lideriz. Mali anlamda da lideriz. İki kupada yürüyoruz...

”ÇOK KÖTÜ YORUMLAR ALIYORUZ“

Spor kulüpleri ve yöneticileri diğer takımlar hakkında konuşurken dikkat etmeli. Çok kötü duyumlar alıyoruz. Bunların olmamasını diliyoruz. Galatasaray asla herhangi bir hileye, desiseye tenezzül etmeyiz. Saha dışı etmenlerle maçlarımıza etki etmesinler bunu özellikle söylüyoruz. Yok taçtan yediniz dediğimizde olayı basitleştirmişlerdi, bize yapılınca herkes konuştu.

"GALATASARAY'IN ALEYHİNE VERİLEN KARARLAR DAHA FAZLA“

Son 1 yıldır her şey kayıt altında. Var sayesinde kayıt yapılıyor. Toplamda yapılan hatalara bakıldığında Galatasaray'ın aleyhine olanlar çok daha fazladır. Her zaman söylüyorum bizim aleyhimize yapılan hatalar lehimize yapılanlardan çok daha fazladır. Bizim aleyhimize hata yapanlara maç verilmemesi bunun göstergesidir. Yapılan son maç dahil hatalar açık ve nettir. Toplumu ayrıştırıcı kitleleri birbirine düşürücü açıklamalardan lütfen uzak duralım. Rakiplerimize kendi camiamıza iyi görünmek için sinsice hareketler yapmayalım.”“Göksel Gümüşdağ'ın saha dışı konusuna cevap vereyim. Biz saha dışını bilmeyiz. Bizim alnımız açık yüzümüz pak. Eğer Göksel Gümüşdağ'ın elinde bir şey varsa açıklasın, söylesin. Ama ben söylersem üzülür.

”ORMAN'IN AÇIKLAMASI POPÜLİST”

'20 yıldır tiyatro oynanıyor' lafı çok yanlış. Bu dönemde Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor şampiyonluk kazandı. Böyle bir cümle kurulursa ayıp olur. Fenerbahçe ikinci başkanının söylediklerine katılmıyorum.”“Fikret Orman'ın "Galatasaraylı yöneticiler yönetse" açıklamasını seçime yönelik popülist bir açıklama olarak görüyorum. Camialar ve kitleler bunlardan etkileniyor. Herkesin söylediklerine dikkat etmesi gerekiyor. Taraftara şirin görünmek için yapılan söylemlerden uzak olmamız lazım.”

"GENÇ HAKEMLERE ŞANS VERİLMELİ"

Biz diyoruz ki Türk hakemleri kendilerini aşmalılardır. Ve genç hakemlere şans verilmeli. Genç hakemlerin adını bile bilmiyoruz. Hayatımda hiçbir hakemle görüşmedim, konuşmadım. Hakemlerde insandır hiç bir kulübe ayrıcalık tanınmamalı.

Kaynak: Yeniçağ


YAZARLAR